25,7 C
Rzeszów
czwartek, 29 lipca, 2021
+

  Szlachetna Paczka rusza z aplikacją mobilną

  Polecamy

  Natalia Daniło
  Dziennikarz - praktykantaka | Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Od teraz sympatycy mądrego pomagania mogą wspierać najbardziej potrzebujących w województwie podkarpackim także przy okazji robienia codziennych zakupów. Aplikacja przygotowana przez Szlachetną Paczkę we współpracy z programem Sportbonus dostępna jest w sklepach Google Play i AppStore oraz na stronie internetowej. 

  Oficjalna aplikacja mobilna Szlachetnej Paczki działa według mechanizmu cashback. Robiąc zakupy u jednego z partnerów handlowych programu, określony procent wydanej przez użytkownika kwoty zostaje przekazany na wsparcie działalności Paczki. Każdy, kto zdecyduje się na zakupy za pośrednictwem aplikacji, może zatem wspierać najbardziej potrzebujących bez ponoszenia dodatkowych kosztów – to partnerzy handlowi odprowadzają część otrzymanej zapłaty na dany cel, a ten jest szczytny.  

  Tylko w ubiegłym roku na Podkarpaciu pomoc Szlachetnej Paczki dotarła do 740 rodzin, jej wartość przekroczyła 2,6 mln zł. W Rzeszowie wyniosła ponad 370 tys. zł. 

  Pomimo panującej pandemii w ubiegłej edycji w samym Rzeszowie udział wzięło prawie 60 wolontariuszy, którzy odwiedzili 160 rodzin. SuperW, tak nazywamy wolontariuszy, przed spotkaniami zostali zrekrutowani i wdrożeni do programu. Co oznacza korzystanie z aplikacji dla nas? Możliwość docierania z mądrą pomocą do nowych miejsc oraz pomaganie na jeszcze większą skalę. To nic nie kosztuje, a może dać szansę na lepsze życie innym. 

  – wyjaśnia Michał Obacz, wolontariusz Szlachetnej Paczki w Rzeszowie. 

  Wśród ponad 1100 partnerów handlowych programu w aplikacji znajdują się popularne platformy sprzedażowe, jak Allegro, a także znani przedstawiciele różnych branż, w tym odzieżowej, spożywczej czy technologicznej, z których korzystamy na co dzień. Nie brakuje też sklepów i punktów usługowych mniej znanych marek.  

  Użytkownicy aplikacji mają w jednym miejscu dostęp do aktualnych promocji oraz dodatkowych zniżek na zakupy u partnerów programu. Pobranie aplikacji Szlachetnej Paczki i wykorzystywanie jej w codziennych zakupach to nie tylko możliwość korzystania ze zniżek, ale również pomoc w dotarciu ze wsparciem do kolejnych potrzebujących na Podkarpaciu. 

  Z aplikacji korzystać można podczas zakupów online oraz stacjonarnych. Przy zakładaniu konta należy dodać numer swojej karty płatniczej. Zapłacenie nią w jednym ze sklepów partnerskich skutkuje automatycznym przekazaniem części kwoty na rzecz Szlachetnej Paczki. Twórcy aplikacji dbają o bezpieczeństwo swoich użytkowników – nie jest wymagane podawanie daty ważności karty ani kodu CVC, a wszystkie transakcje są chronione zgodnie z najwyższymi standardami.  

  Po zakupach – stacjonarnych i online – użytkownicy aplikacji mogą na bieżąco śledzić wysokość przekazywanych przez siebie kwot i obserwować postępy wspieranej zbiórki.  

  W aplikacji mobilnej dostępna jest „Tablica”, czyli miejsce, dzięki któremu użytkownicy mogą być na bieżąco z newsami ze świata Szlachetnej Paczki. To przestrzeń wzajemnej komunikacji, miejsce działające na zasadzie społecznego medium. Obok wpisów, licytacji czy akcji specjalnych przygotowanych przez Paczkę mogą znaleźć się tam publikacje każdego z użytkowników – nie tylko z Podkarpacia, ale i całej Polski.  

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -