niedziela, 4 czerwca, 2023
+

  Modernizacja mostów w powiecie usprawniła komunikację

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W zeszłym roku na terenie Powiatu Rzeszowskiego zostały wyremontowane cztery obiekty mostowe, które mają za zadanie usprawniać komunikację mieszkańców powiatu rzeszowskiego.

  Działania Powiatu Rzeszowskiego pozwoliły na remont czterech dużych obiektów mostowych. Łączna wartość tych inwestycji wyniosła blisko 8,5 mln zł. W ramach działań została dokonana całkowita przebudowa mostów wraz z wymianą nawierzchni drogowej i budową chodników.

  Bardzo ważną inwestycją dla mieszkańców powiatu rzeszowskiego była budowa mostu w Wysokiej Głogowskiej na rzece „Szuwarka”, w ciągu drogi powiatowej relacji Głogów Młp. – Wysoka Głogowska. To most o konstrukcji jednoprzęsłowej, o długości 18,4 m, posiadający jezdnię o szerokości 6 metrów i obustronne chodniki o szerokości 2 m. W ramach zadania wyremontowano również dojazdy do mostu o łącznej długości 985 m. Znacznie zwiększona została również nośność mostu. Wartość inwestycji to 2,7 mln zł, z czego blisko 1,5 mln zł stanowiło dofinansowanie z rezerwy subwencji ogólnej Skarbu Państwa.

  Kolejnym obiektem gruntownie wyremontowanym był most na rzece „Lubcza” w Zgłobniu, w ciągu drogi powiatowej Błędowa Zgłobieńska – Zgłobień – Niechobrz. Na blisko dziesięciometrowej estakadzie zamocowano w płycie dennej ramę żelbetową, wybudowano chodnik, dwa trzymetrowe pasy ruchu. Wyremontowano także dojazd do mostu. Wartość zadania  wyniosła  1,6 mln zł, zaś dofinansowanie z rezerwy subwencji ogólnej Skarbu Państwa – 1,5 mln zł.

  Z nowego mostu na rzece „Strug” mogą cieszyć się również mieszkańcy Chmielnika. To właśnie tę miejscowość nawiedziły w ubiegłym roku nawałnice powodujące dotkliwe zniszczenia w infrastrukturze drogowo – mostowej. Za kwotę 1,2 mln zł, niemal od podstaw, postawiono nowy obiekt o długości 15,86 m oraz szerokości 9,70 m wraz z chodnikiem i opaską bezpieczeństwa. Dodatkowo przeprowadzono renowację drogi dojazdowej do mostu.

  Rzeka Strug nie oszczędziła również mostu w Borku Starym. Dzięki wsparciu z budżetu państwa (w ramach usuwania skutków klęsk żywiołowych) oraz Powiatu Rzeszowskiego, za kwotę 1 973 470 zł, wymieniono most tymczasowy na nowo wybudowany obiekt o długości 27 m i szerokości 10,15 m. Z kolei w Nowym Borku, za kwotę 938 748 zł, wykonano przepust pod koroną drogi powiatowej relacji Tyczyn-Nowy Borek-Błażowa. Zadanie zostało sfinansowane ze środków własnych Powiatu Rzeszowskiego oraz Województwa Podkarpackiego w ramach usuwania skutków klęsk żywiołowych.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com