1,2 C
Rzeszów
wtorek, 2 marca, 2021

Amelia Borkowska z Rzeszowa zakwalifikowana do dalszego etapu The Voice Kids

Amelia Borkowska z Rzeszowskiego Domu Kultury oczarowała swoim występem jurorów i zakwalifikowała się do dalszego etapu telewizyjnego programu The Voice Kids. Swoją dalszą przygodę...
+

  Spełniono warunki niezbędne do powstania Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki

  Polecamy

  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki to inwestycja na którą czekają nie tylko mieszkańcy Rzeszowa, ale również całego regionu. W 2019 roku,  z inicjatywy Europosła Tomasza Poręby odbyło się spotkanie ówczesnego Ministra Sportu Witolda Bańki z Marszałkiem Województwa Podkarpackiego Władysławem Ortylem, Prezesem CWKS Resovii Aleksandrem Bentkowskim oraz Prezydentem Rzeszowa Tadeuszem Ferencem, podczas którego przyjęto mapę drogową budowy Centrum. Teraz wszyscy z niecierpliwością oczekują ogłoszenia przetargu przez Miasto Rzeszów.

  Jestem przekonany, że ta inwestycja będzie kluczowa dla  sportowego rozwoju miasta i że już w niedalekiej przyszłości powstanie w Rzeszowie  nowoczesny obiekt lekkoatletyczny. Zagwarantowane na jego budowę środki pochodzące z Ministerstwa Sportu i Samorządu Województwa są niezagrożone. Na inwestycji skorzystają również piłkarze pierwszoligowej Resovii, którzy będą wreszcie mogli grać na nowoczesnym stadionie. Teraz wszystko w rękach miasta. Z niecierpliwością czekamy na rozpisanie przetargu. Bardzo liczę że stanie się to w najbliższych tygodniach.

  – powiedział europoseł Tomasz Poręba. 

  Warunkiem budowy Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki było przekazanie przez klub CWKS Resovia działek, niezbędnych do realizacji inwestycji.


  Jako klub wywiązaliśmy się z postawionych przed nami zadań. Chciałbym bardzo podziękować wszystkim, którzy nas wspierają i dążą do budowy Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki. Mam nadzieję, że miasto jak najszybciej przystąpi do realizacji inwestycji, na którą czekają pokolenia kibiców Resovii.

  – podsumował Aleksander Bentkowski prezes CWKS Resovii.

  Foto: ZK Architekci 

  Samorząd Województwa Podkarpackiego zadeklarował na wsparcie budowy kwotę 8 mln zł. Środki zostaną uruchomione, gdy tylko władze miasta wykażą gotowość do rozpoczęcia inwestycji.

  Zależy nam na realizacji tego przedsięwzięcia dlatego konsekwentnie podtrzymujemy naszą wolę na wsparcie inwestycji.

  – potwierdził Marszałek Władysław Ortyl. 


  Nowoczesne Centrum Lekkoatletyczne ma powstać na bazie obecnego obiektu przy ul. Wyspiańskiego. W planach jest m.in. kryta sześciotorowa bieżnia licząca 330 metrów, bieżnie rozbiegowe czy strefa siłowni i fizjoterapii, a także trybuny na prawie 10 tysięcy kibiców.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -