7,4 C
Rzeszów
piątek, 22 stycznia, 2021

Wojewódzki Dom Kultury zaprasza na wystawę inspirowaną zimowym pejzażem

W związku z zimową pogodą za oknem Wojewódzki Dom Kultury zaprasza do odwiedzenia nowej wystawy inspirowanej zimowym pejzażem, której autorem jest Piotr Gieroń. Od...
+

  Strażacy z gminy Chmielnik otrzymali nowy sprzęt

  Polecamy

  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W poniedziałek 11 stycznia nastąpiło oficjalne przekazanie pojazdów, sprzętu i wyposażenia pozyskanego dla strażaków dzięki wsparciu Marcina Warchoła z Ministerstwa Sprawiedliwości w ramach środków Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości.

  Z inicjatywy Wiceministra Sprawiedliwości Marcina Warchoła Ochotnicza Straż Pożarna w Chmielniku otrzymała sprzęt o wartości blisko 330 tysięcy złotych w pełni sfinansowanego z Funduszu Sprawiedliwości Ministerstwa Sprawiedliwości. Dzięki temu druhowie mogą korzystać z nowego samochodu pożarniczego za 190 tysięcy złotych i drugiego używanego pojazdu, którego koszt wyniósł 60 tysięcy złotych. Dodatkowo zakupiono pompę szlamową oraz 12 kompletów ubrań bojowych w kolorze piaskowym z wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne.

  źródło: fanpage Gmina Chmielnik

  Podczas zorganizowanego spotkania Wójt Gminy Chmielnik Krzysztof Grad i przedstawiciele jednostek OSP podpisali umowy darowizny i użyczenia nabytego sprzętu. W uroczystości uczestniczył Wiceminister Sprawiedliwości Marcin Warchoł i Przewodnicząca Rady Gminy Chmielnik Grażyna Drążek.

  źródło: fanpage Gmina Chmielnik
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -