1,8 C
Rzeszów
środa, 20 stycznia, 2021

Rusza Rzeszów Carpathia Festiwal 2021. Jacek Cygan gościem honorowym

Rozpoczyna się XVII edycja Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Rzeszów Carpathia Festival”. Wykonawcy autorskich piosenek z całego świata mają szansę zdobyć zaproszenie na wielki finał 20-22...
+

  Konferencja PO w Rzeszowie

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Przedstawiciele Platformy Obywatelskiej zorganizowali dziś (7 stycznia) pod Urzędem Wojewódzkim konferencje prasową. Podczas spotkania mówiono o kwestii służby zdrowia na Podkarpaciu i potrzebach mieszkańców miasta.

  Według badań przywołanych przez reprezentantów partii lewicowej, w 2020 zmarło najwięcej Polaków od końca II Wojny Światowej. Ponadto najwięcej zgonów odnotowano na Podkarpaciu. Zdaniem liderów PO jest to wina przedstawicieli województwa, którzy zajmują się zarządzaniem służbą zdrowia.

  Za najważniejszy cel przedstawiciele Platformy obrali złożenie apelu do wojewody podkarpackiego Ewy Leniart. Dotyczył on potrzeby zwołania Podkarpackiego Okrągłego Stołu w celu omówienia spraw, dotyczących służby zdrowia. Chcieliby również, aby w obradach uczestniczyli przedstawiciele społeczeństwa oraz personelu medycznego.

  fot. strona Krystyny Skowrońskiej na Facebooku
  fot. strona Krystyny Skowrońskiej na Facebooku

  Mamy nadzieję, że taka inicjatywa jak Okrągły Stół, pokaże w jaki sposób na Podkarpaciu będą planowane poszczególne grupy, kto i w jaki sposób na Podkarpaciu będzie koordynował tą sprawę i, poza informacjami ogólnokrajowymi, chcielibyśmy wiedzieć kto, z imienia i nazwiska, będzie za tę sprawę odpowiedzialny

  – mówiła Krystyna Skowrońska.

  fot. strona Krystyny Skowrońskiej na Facebooku

  Podkreśliła również, że dzięki ingerencji PO do pierwszej grupy osób, które mogą się zaszczepić dodano także osoby, które niedawno przeszły na emeryturę oraz niepełnosprawni. Mówiła również o trudnościach, z jakimi borykają się przedsiębiorcy w okresie pandemicznym.

  Reprezentantką potrzeb mieszkańców Rzeszowa była Jolanta Kaźmierczak – pełniąca funkcję radnej w Radzie Miasta. Uznała, że miasto zmaga się z problemami finansowymi, a mieszkańcy nadal czekają na określone inwestycje, na które mają nadzieje otrzymać fundusze w tym roku podczas tzw. trzeciego rozdania:

  Wchodzimy jednocześnie z nadzieją, że w trzecim rozdaniu dostaniemy, wcześniej wnioskowane, środki na przebudowę Szpitala Miejskiego oraz Zespołu Oświatowego na Drabiniance. Jednocześnie prezydent Ferenc deklarował, że podejmie się działania pozyskania gruntów pod budowę wiaduktu z Wyspiańskiego do Hoffmanowej.

  – mówiła radna.

  Przypomniała również, iż z początkiem roku władze miasta będą musiały publikować dokumenty, dotyczące inicjatyw inwestycyjnych. Oznacza to, że mieszkańcy Rzeszowa będą mogli mieć wgląd np. do pozwoleń na budowę.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -