20,1 C
Rzeszów
środa, 23 czerwca, 2021
+

  Zatrucie czadem – 3 osoby w szpitalu. Wśród nich roczne dziecko

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Przerażające zdarzenie miało miejsce wczoraj (13 listopada) około godziny 20 w jednym z domów jednorodzinnych w Albigowej. W momencie przybycia na miejsce strażaków w budynku przebywało 9 osób.

  Kiedy straż pożarna dotarła we wskazane miejsce okazało się, że dwie poszkodowane osoby matka z rocznym dzieckiem wskutek zatrucia straciły przytomność. Na szczęście odzyskały ją po udzieleniu pomocy.

  Ze względu na wykrytą obecność tlenku węgla w całym domu strażacy ewakuowali z niego wszystkie osoby. Do szpitali zostały zabrane 3 poszkodowane mama z rocznym dzieckiem oraz jeszcze jedna kobieta, u której stwierdzono objawy zatrucia tlenkiem węgla. Pozostałym osobom na szczęście nic się nie stało. Źródłem toksycznego czadu najprawdopodobniej był piecyk gazowy, służący do podgrzewania wody w łazience.

  Od początku października podkarpaccy strażacy wyjeżdżali już do 33 interwencji, związanych z obecnością tlenku węgla w domach i mieszkaniach. 13 osób z objawami zatrucia tym toksycznym gazem trafiło do szpitali.

  – Pamiętajmy, aby w tym okresie sprawdzić urządzenia służące do ogrzewania naszych domów i mieszkań. Sprawdźmy przewody wentylacyjne, a także przewody kominowe. Nie zapominajmy o prawidłowym wietrzeniu mieszkania . Jedynym urządzeniem, które może wykryć obecność tlenku węgla w naszym domu jest czujka tlenku węgla. Sugerujemy, aby takie urządzenie niedrogie, bardzo łatwe w montażu, instalacji, kupić i zamontować w domu wszędzie tam, gdzie jest używany ogień. To może uratować nam życie

  – apelował brygadier Marcin Betleja rzecznik prasowy Podkarpackiego Komendanta Podkarpackiego Państwowej Straży Pożarnej.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -