wtorek, 26 września, 2023
+

  Politechnika Rzeszowska podpisała porozumienie o współpracy z Akademickim Liceum Ogólnokształcącym w Rzeszowie

  Polecamy

  Karol Rębisz
  Karol Rębisz
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi /redakcja@kurierrzeszowski.pl
  - Reklama -

  W czwartek, Politechnika Rzeszowska podpisała porozumienie o współpracy z Akademickim Liceum Ogólnokształcącym w Rzeszowie. Współpraca ta ma polegać na opiece merytorycznej oraz objęciu honorowym patronatem klasy o profilu „sztuka i projektowanie„.

  Dokumenty podpisali rektor Politechniki Rzeszowskiej prof. dr hab. inż. Piotr Koszelnik, dziekan Wydziału Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury prof. dr hab. inż. Lech Lichołai oraz mgr Renata Łunarska, dyrektor Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie.

  „Nawiązujemy i rozwijamy współpracę ze szkołami, których uczniowie w przyszłości mogą być zainteresowani podjęciem studiów na Politechnice Rzeszowskiej. Od 12 lat prowadzimy kształcenie na kierunku architektura, który ciągle się rozwija i buduje swoją markę. Współpraca z Akademickim Liceum Ogólnokształcącym umożliwi nam dotarcie do przyszłych kandydatów na studia. Uczniowie natomiast będą lepiej przygotowani do podjęcia kształcenia na tym kierunku, co pozwoli im szybciej i lepiej wpasować się w proces kształcenia na naszej uczelni” – powiedział rektor Politechniki Rzeszowskiej.

  Opiekę merytoryczną nad klasą o profilu „sztuka i projektowanie” będzie sprawował Wydział Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury. W ramach porozumienia wykładowcy Politechniki Rzeszowskiej będą prowadzić dodatkowe zajęcia pozwalające na lepsze przygotowanie się do rekrutacji na studia z architektury.

  „Ważna jest również wspólna wymiana doświadczeń, możliwość przeprowadzania przez pracowników uczelni na terenie szkoły otwartych wykładów czy prezentacji lub innego rodzaju spotkań, a także umożliwienie nauczycielom liceum udziału w wybranych konferencjach i seminariach organizowanych na uczelni” – skomentowała prodziekan ds. kształcenia na Wydziale Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury dr inż. Marzena Kłos.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com