-8,4 C
Rzeszów
niedziela, 17 stycznia, 2021

WiM Biblioteka w Rzeszowie zaprasza na wystawę ,,Legenda o Baczyńskim”

Z okazji 100. rocznicy urodzin Krzysztofa Kamila Baczyńskiego Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie organizuje wystawę „Legenda o Baczyńskim”. Ekspozycję można zwiedzać do 30 stycznia 2021 r. w WiMBP...
+

  Nadchodzi modernizacja szpitali. Ponad 3 mln na instalacje tlenowe

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Na Podkarpaciu zostało wytypowano dwanaście szpitali, które otrzymają środki na modernizację i rozbudowę instalacji tlenowych oraz zakupy niezbędnego wyposażenia. To zabezpieczenie przed kolejnym możliwym wzrostem liczby zachorowań na COVID-19.

  Choć w naszym regionie spadła liczba zachorowań, to wojewoda podkarpacka, Ewa Leniart zapowiada utworzenie zabezpieczenia, bo jak podkreśliła: “potrzebne jest wyciągnięcie wniosków”.

  “Już wiemy, że w przypadku gdy przybywało pacjentów zarażonych COVID-19, pojawiły się problemy z płynnością dostaw tlenu. Podjęliśmy pewne działania, które w przypadku kolejnej fali zachorowań pozwolą naszym szpitalom być przygotowanym na zwiększone zużycie tlenu” – stwierdziła wojewoda.

  Środki otrzymają szpitale w Przemyślu, Rzeszowie, Krośnie, Dębicy, Leżajsku, Łańcucie, Mielcu, Nisku, Sędziszowie Małopolskim, Strzyżowie, a także placówki w Górnie i Rymanowie-Zdroju. Łącznie inwestycje będą kosztować 3,2 mln zł. Inwestycje zostaną zrealizowane do końca tego roku. Umowy zostały już podpisane.

  Podczas konferencji wojewoda podkarpacka poinformowała również o utworzeniu Wojewódzkiego Banku Tlenu Medycznego. W województwie podkarpackim takich magazynów jest już cztery. Dzięki nim, każdy szpital w województwie może liczyć na szybkie dostarczenie butli tlenowych.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -