czwartek, 18 kwietnia, 2024
spot_img
+

  Świąteczna kwesta Rzeszowskiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta w tym roku przez Internet

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Ze względu na ograniczania spowodowane sytuacją epidemiologiczną kwesta organizowana na rzeszowskich i okolicznych cmentarzach 1 listopada przez Rzeszowskie Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta zbieranie funduszy odbędzie się prawdopodobnie tylko za pomocą Internetu.

  Kwesta na rzecz bezdomnych i ubogich jest organizowana przez stowarzyszenie od ponad 30 lat w dzień Wszystkich Świętych. Przeprowadzanie zbiórek umożliwia ogromne wsparcie i zaangażowanie ogromnej liczby wolontariuszy – w większości młodzieży szkolnej. W tym roku, ze względu na epidemię COVID-19 i panujące w związku z tym obostrzenia, udział młodzieży w akcji będzie mocno ograniczony, o ile w ogóle możliwy.

  W związku z tym Zarząd Rzeszowskiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta w Rzeszowie zwraca się z apelem do wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie stowarzyszenia na internetowej zbiórce: www.pomagam.pl/kwesta2020.

  Rzeszowskie Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta w Rzeszowie jest katolicką, świecką i niezależną organizacją pożytku publicznego. Jej misją jest niesienie pomocy osobom bezdomnym, ubogim, uzależnionym, samotnym, zwalnianym z aresztów śledczych i zakładów karnych, w duchu patrona św. Brata Alberta. Realizuje to zadanie poprzez m.in. zakładanie placówek pomocy bezdomnym, ubogim i uzależnionych, działalność dobroczynną czy reintegrację zawodową i społeczną.

  Stowarzyszenie przypomina, że okres, podczas przedłużającej się i nasilającej wręcz pandemii, dla wszystkich jest wyjątkowo trudny, jednak nie można zapominać o osobach, które znajdują się w trudnej sytuacji życiowej – bezdomnych, ubogich, zwalnianych z zakładów karnych, bezrobotnych i innych. Dla nich pandemia koronawirusa jest szczególnie dotkliwa.

  Zebrane środki zostaną przeznaczone na:

  1. prowadzenie 3 schronisk dla bezdomnych: w Rzeszowie i Jaśle dla mężczyzn oraz w Racławówce dla kobiet;
  2. prowadzenie hostelu, noclegowni i łaźni w Rzeszowie;
  3. prowadzenie kuchni dla ubogich w Rzeszowie, która dziennie wydaje ok. 500 posiłków;
  4. prowadzenie Centrum Integracji Społecznej, które uczy naszych podopiecznych umiejętności zawodowych oraz pełnienia na nowo ról społecznych.

  Zapraszamy do udziału w akcji!

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com