piątek, 1 marca, 2024
+

  Znamy lokalizację szpitala tymczasowego w Rzeszowie

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  28 października 2020 roku odbyła się konferencja prasowa wojewody podkarpackiego Ewy Leniart. Wojewoda poinformowała, że w Rzeszowie powstanie szpital tymczasowy dedykowany pacjentom z COVID-19 i przedstawiła szczegóły.

   Minister Zdrowia wydał decyzję, na mocy której przystępujemy do przygotowań związanych z  tworzeniem  w naszym województwie szpitala tymczasowego dla pacjentów z COVID-19. Placówka ta zostanie utworzona pod patronatem szpitala MSWiA. Docelowo w nowo wybudowanym skrzydle szpitala powstanie baza 160 łóżek, w tym 40 łóżek respiratorowych – mówiła wojewoda.

  Ewa Leniart również apel do lekarzy, pielęgniarek i personelu średniego. Wszyscy zainteresowani pracą w szpitalu tymczasowym mają zgłaszać się do Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie w celu stworzenia bazy osób chętnych do pracy w szpitalu tymczasowym.

  fot. rzeszow.uw.gov.pl

  Jak poinformował dyrektor SP ZOZ MSWiA w Rzeszowie Zbigniew Widomski, oprócz łóżek, które zostaną rozmieszczone w nowym skrzydle, szpital w swojej strukturze będzie posiadał docelowo 20 łóżek covidowych, w tym 1 respiratorowe.

  – Obecnie rozpoczynamy prace polegające na dostosowaniu obiektu i wyposażeniu w odpowiedni sprzęt. Mamy na to 30 dni – mówił podczas spotkania.

  fot. rzeszow.uw.gov.pl

  Według danych Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie na dzień 28.10.2020 liczba nowych przypadków stwierdzonych w województwie podkarpackim pochodzi z 25 powiatów. W większości są to pojedyncze  przypadki   z transmisji poziomej ( zakażenia rodzinne i inne kontakty).

  Liczba osób z potwierdzonym wynikiem dodatnim – 17598  (w tym 1039 na dzień 28 października)

  Liczba zgonów – 324

  Liczba zgonów z innej przyczyny – 36

  Liczba ozdrowieńców – 7036

  Liczba aktywnych przypadków –10202

  Na terenie województwa podkarpackiego na dzień 28 października br. w 142 placówkach obowiązuje zawieszenie zajęć lub nauczanie zdalne (opiniowane przez PSSE). W powiecie rzeszowskim w 32 placówkach.

  źródło: https://www.facebook.com/WSSEwRzeszowie/posts/698283130819474
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com