sobota, 2 marca, 2024
+

  Dziesiątki projektów zgłoszonych do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego

  Polecamy

  Karol Rębisz
  Karol Rębisz
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi /redakcja@kurierrzeszowski.pl
  - Reklama -

  Lista zawierająca wszystkie projekty dopuszczone do głosowania została opublikowana 12 października. Wśród zgłoszonych projektów urządzenie parku miejskiego, remonty dróg i oświetlenia, organizacja imprez osiedlowych czy sfinansowanie siłowni.

  O Rzeszowskim Budżecie Obywatelskim informowaliśmy kilkukrotnie na łamach Kuriera Rzeszowskiego, m.in kiedy we wrześniu rozpoczęła się procedura zgłaszania projektów.

  Projekty do RBO można było zgłaszać w trzech kategoriach. Kategoria I obejmująca budowę, modernizację lub przebudowę infrastruktury miejskiej otrzymała zabezpieczenie finansowe w wysokości 4 milionów zł. Kategoria II dotycząca budowy lub modernizacji infrastruktury osiedlowej kwota do podziału wynosi 3,2 mln zł. Z kolei w kategorii III zgłaszane były projekty o charakterze prospołecznym, kulturalnym, oświatowym lub sportowym.

  Wszystkie propozycje znajdziemy tutaj.

  Głosowanie przeprowadzone zostanie w formie:

  1. elektronicznej: za pośrednictwem elektronicznej karty do głosowania, zamieszczonej na stronie internetowej rbo.erzeszow.pl;

  2. papierowej: za pośrednictwem karty do głosowania, możliwej do pobrania z BIP-u, bądź w punkcie do głosowania, wrzuconej osobiście do urny w punkcie do głosowania, po weryfikacji tożsamości osoby głosującej, przeprowadzonej przez pracownika Urzędu Miasta Rzeszowa, na podstawie dokumentu tożsamości ze zdjęciem.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com