poniedziałek, 4 marca, 2024
+

  Konferencja wojewody i inspektora sanitarnego. „Sytuacja jest pod kontrolą.”

  Polecamy

  Karol Rębisz
  Karol Rębisz
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi /redakcja@kurierrzeszowski.pl
  - Reklama -

  Dzisiaj odbyło się posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, podczas którego analizowano sytuację epidemiologiczną w województwie podkarpackim. Uczestniczyli w nim przedstawiciele środowisk samorządowych, lekarskich, pielęgniarskich, dyrektorzy szpitali oraz wojewódzki inspektor sanitarny. Po posiedzeniu odbyła się konferencja prasowa z udziałem wojewody podkarpackiej Ewy Leniart oraz wojewódzkiego inspektora sanitarnego Adama Sidora.

  🔴 NA ŻYWO: Konferencja prasowa Wojewody Podkarpackiego Pani Ewy Leniart ws. sytuacji epidemicznej

  🔴 NA ŻYWO: Konferencja prasowa Wojewody Podkarpackiego Pani Ewa Leniart ws. sytuacji epidemicznej 🧬💉💊🩺 w Województwie Podkarpackim.

  Opublikowany przez Kurier Rzeszowski – portal, gazeta, TVi Wtorek, 13 października 2020

  „Nieustannie zwiększamy liczbę łóżek dla osób, które mają potwierdzony COVID-19 i dla tych z podejrzeniem zakażenia. Według dzisiejszego stanu, liczba łóżek wynosi 608 dla poziomu I i II. Dla osób z potwierdzonym COVID-19 mamy przygotowane 451 łóżek, a od dnia dzisiejszego tych łóżek będzie 510. W szpitalach przebywa aktualnie 392 chorych.”

  Wojewoda odniosła się również do funkcjonowania miejsc, gdzie ludzie są szczególnie narażeni na zakażenie COVID-19. Te miejsca to wszystkie skupiska ludzi, takie jak miejsca pracy, szpitale czy DPS-y. Poinformowano również o tym, że sytuacja epidemiczna w województwie podkarpackim jest zbieżna do sytuacji w całej Polsce.

  Wojewoda nawoływała też do przestrzegania obecnych zasad epidemiologicznych oraz przede wszystkim zachowywania dystansu i noszenia maseczek. Wojewódzki Inspektor Sanitarny wyraził nadzieję, że wszystkie przyszłe ogniska koronawirusa zostaną szybko zlokalizowane i sprawnie zostaną dokonywane dochodzenia epidemiologiczne.

  Dzisiaj rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 5068 nowych zakażeniach na COVID-19. W województwie podkarpackim przybyło 391 nowych przypadków.

  graf. WSSE w Rzeszowie
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com