sobota, 2 marca, 2024
+

  Przegląd rzeszowskich kin – co zobaczymy od 9.10?

  Polecamy

  Karol Rębisz
  Karol Rębisz
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi /redakcja@kurierrzeszowski.pl
  - Reklama -

  Wyjątkowy to czas w kinie, bo w skutek pandemii i nowych obostrzeń, na sali może znajdować się jedynie 25% widzów. Ale i tak w tym tygodniu jest co oglądać, bo do kin wchodzą cztery bardzo ciekawe premiery.

  Na pewno ciekawy jest Szarlatan – nowy film Agnieszki Holland, który zbiera dość pochlebne recenzje. Zrealizowany w Czechach przez polską reżyserkę film po raz kolejny na tapet bierze postać nieco zapomnianą przez społeczeństwo postać. Historia opowiada o autentycznej postaci, Janie Mikolášku – czechosłowackim znachorze, który swego czasu miał uleczyć miliony osób obserwując… mocz swoich pacjentów. Film obejrzycie w Kinie Zorza oraz w Multikinie.

  graf. materiały dystrybutorów

  Ciekawym filmem wydaje się też kolejny obraz Matteo Garrone – Pinokio. Ciekawy wydaje się nie tylko z powodu tego, że ma znakomite opinie (90% pozytywnych opinii na Rotten Tomatoes), ale z powodu osoby, która stoi za tym filmem. Nie będzie przesadą, że Garrone tworzy obrazy bardzo intrygujące – zarówno Dogman jak i Pentameron to obrazy, które mocno zelektryzowały widzów. Ciekawe, jak poradził sobie z kolejną adaptacją klasyka Carla Collodi. Z pewnością do obejrzenia tego filmu zachęca fakt, że w rolę ojca wciela się Robert Benigni – wspaniały włoski aktor. Film do złapania w Heliosie oraz Multikinie.

  Film, na który ja osobiście najbardziej czekam i czekałem jest Niedosyt. Film wchodzi do Zorzy z lekkim opóźnieniem, bo równo 2 tygodnie po swojej oficjalnej premierze, ale wszelkie głosy, przekonują mnie, że warto było czekać. Niedosyt warto mieć na uwadze nie tylko ze względu na dystrybutora (Velvet Spoon dystrybuuje same dobre i niebanalne filmy), ale również ze względu na to, że otwierał Octopus Film Festival – zdecydowanie najciekawszy festiwal filmowy w Polsce. Body horror w reżyserii Carla Mirabella-Davis opowiada o młodej kobiecie, która… połyka rzeczy – od małych kulek, poprzez garści ziemi, aż po szpilki. Zapowiada się bardzo ciekawy obraz.

  graf. materiały dystrybutorów

  Ostatnio w tym tygodniu premierą jest kanadyjski thriller Gniazdo. Doceniony bardzo przez krytyków obraz opowiada o małżeństwie, które wykorzystując swą władze wpada w spiralę kłamstw, sekretów i przekrętów. W rolach głównych Jude Law oraz Carrie Coon. Film do złapania jedynie w Multikinie.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com