poniedziałek, 4 marca, 2024
+

  Trwają prace budowlane dotyczące rozbudowy Podkarpackiego Centrum Innowacji.

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Budynek będzie mierzył 27 metrów długości oraz 21 metrów szerokości i będzie składał się z dwóch części cztero- i pięciokondygnacyjnej. Część cztero- kondygnacyjna będzie wysoka na prawie 17 metrów, a pięcio- kondygnacyjna na ponad 20 metrów.

  Umowa dotycząca budowy nowej części budynku została podpisana 3 września 2020 w siedzibie PCI. Zostanie zlokalizowany przy ulicy Lenartowicza 6 w Rzeszowie. W obiekcie mają znaleźć się pracownie oraz warsztaty. Będzie się tam znajdować także duża sala konferencyjna, w której będą odbywać się spotkania i szkolenia, wydarzenia naukowe czy biznesowe. Posiadacze elektrycznych samochodów, zarówno goście, jak i pracownicy PCI, będą mogli dokonać ładowania pojazdu w podziemnym parkingu, dzięki nowej stacji. Dla użytkowników pracowni zostanie wydzielona przestrzeń do wypoczynku. Projekt opracowała Pracownia Projektowa Architektoniczno-Budowlana i Obsługa Inwestycyjna „Orlewski” z Rzeszowa. Przetarg wygrała firma Baudziedzic, zatem dokona ona realizacji inwestycji.

  Najkorzystniejszą finansowo propozycję przedstawiła firma Baudziedzic z Rudnej Małej na kwotę 8 440 tys. zł – poinformowała Agnieszka Lachowicz, specjalista ds. zakupów i zamówień publicznych w Podkarpackim Centrum Innowacji.

  Obecnie jest prowadzona rozbiórka starej części budynku. W listopadzie firma Baudziedzic planuje rozpocząć roboty ziemne i żelbetowe związane z płytą fundamentową pod nową część obiektu.

  Zakończenie inwestycji i przekazanie nowej części siedziby PCI zaplanowano pod koniec 2021 roku.

  fot. Kurier Rzeszowski
  fot. Kurier Rzeszowski
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com