wtorek, 27 lutego, 2024
+

  Kilkadziesiąt osób z pouczeniami za niezasłanianie ust i nosa w miejscach publicznych

  Polecamy

  Redakcja
  Redakcja
  Zespół Redakcyjny Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, Tvi
  - Reklama -

  Mimo zniesienia części ograniczeń, nadal trwa pandemia spowodowana koronawirusem i zachorowaniami na covid-19. Jednym ze sposobów ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa jest stosowanie się do obowiązujących ograniczeń sanitarnych, w tym zachowania dystansu społecznego oraz zasłaniania nosa i ust.

  Stosowanie się do ograniczeń sprawdzają policjanci, którzy wspólnie z pracownikami sanepidu kontrolują wybrane miejsca, gdzie obowiązują zaostrzone przepisy sanitarne.

  Trwająca pandemia narzuca konieczność zachowania zaostrzonego reżimu sanitarnego. Mimo zniesienia wielu ograniczeń, cześć z nich została utrzymana. Dotyczy to przede wszystkim zachowania dystansu społecznego oraz obowiązku zasłaniania ust i nosa w określonych miejscach.

  Policjanci wspólnie z pracownikami powiatowego inspektoratu sanitarnego, kontrolują stosowanie się do obowiązujących przepisów. Wspólne kontrole dotyczą między innymi środków transportu, placówek handlowych oraz  targowisk, salonów fryzjerskich i kosmetycznych, stacji paliw, muzeów kin, czy siłowni.

  Od 18 sierpnia policjanci samodzielnie oraz wspólnie z pracownikami sanepidu przeprowadzili łącznie 216 kontroli. Do tej pory nie było konieczności sięgania po najbardziej dotkliwe środki w postaci mandatów czy kar administracyjnych. Jednak kilkadziesiąt osób zostało upomnianych lub zwrócono im uwagę na konieczność stosowania się do przepisów.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com