czwartek, 29 lutego, 2024
+

  Pomorscy samorządowcy pomogą tym podkarpackim!

  Polecamy

  Redakcja
  Redakcja
  Zespół Redakcyjny Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, Tvi
  - Reklama -

  Aleksandra Dulkiewicz prezydent Gdańska i Jacek Karnowski prezydent Sopotu przekazali dziś dla podrzeszowskich gmin Chmielnika i Jawornika Polskiego łącznie 500 tysięcy złotych.

  W środę na Podkarpaciu goszczą prezydenci pomorskich miast Sopotu i Gdańska, którzy w towarzystwie rzeszowskich radnych spotkali się z mediami na rzeszowskim rynku. To tutaj poinformowali o przekazaniu pomocy finansowej w kwocie 300 tysięcy złotych dla gminy Chmielnik i 200 tysięcy złotych dla gminy Jawornik Polski. Pomorskim samorządowcom towarzyszy Piotr Adamowicz – brat zmarłego tragicznie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

  Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz mówiła – „cieszę się, że dziś możemy być na Podkarpaciu w tych wszystkich miejscach, gdzie należy się pochylić nad ludzkim losem.
  40 lat temu w Gdańsku narodziła się “Solidarność” pisana przez wielkie “s”, która zmieniła Polskę, Europę i świat. Dziś trzeba nam solidarności pisanej przez małe “s” i pomocnej, otwartej wyciągniętej ręki”. Dulkiewicz zapowiedziała także, że trójmiasto przyjmie dzieci i młodzież z terenów zalewowych na Podkarpaciu, na wakacyjne obozy i kolonie nad bałtyckim morzem.

  Obecny na konferencji Krzysztof Grad wójt Chmielnika dziękując za szczególną pomoc dla społeczności jego gminy podkreślał obraz tragedii – „woda zniszczyła ponad 70 domów, mosty, drogi, infrastrukturę związaną z kanalizacją, szkołę. Straty oszacowaliśmy na około 3 mln zł. Bardzo się cieszę z deklaracji wsparcia finansowego, abyśmy mogli sobie poradzić z usuwaniem skutków powodzi. Bardzo za to dziękuję!”.

  „Jako samorządowcy, budujemy wspólnotę pomiędzy gminami i miastami, która pomaga przetrwać w trudnych czasach. Ta solidarność i wspólnota mają długą tradycję. Dla nas jest zupełnie naturalne pomaganie gminom, które ucierpiały w trakcie powodzi. To budowa jednej wielkiej wspólnoty” – mówił zaś prezydent Sopotu Jacek Karnowski.

  Wizyta w Chmielniku fot. Aleksandra Dulkiewicz na Facebooku

  Karnowski zwracał dziś także uwagę na dobrą współpracę Sopotu z Rzeszowem. Jak sam mówił, z prezydentem Rzeszowa znają się już kilka lat, a miasto kierowane przez Ferenca zmienia się na lepsze, praktycznie z dnia na dzień.

  Jawornik Polski fot. Aleksandra Dulkiewicz na Facebooku

  Po spotkaniu z mediami samorządowcy udali się do pobliskiej gminy Chmielnik, gdzie mogli na własne oczy zobaczyć ogrom tragedii, ogrom żywiołu.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com