czwartek, 29 lutego, 2024
+

  Poseł Lewicy W. Buż powołał rzecznika ds. równego traktowania na Podkarpaciu

  Polecamy

  Redakcja
  Redakcja
  Zespół Redakcyjny Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, Tvi
  - Reklama -

  Podkarpacki poseł Lewicy Wiesław Buż powołał pełnomocnika ds. równego traktowania, działającego w ramach jego biura poselskiego. Został nim bliski współpracownik posła Damian Winiarski z Wiosny.

  NA ŻYWO – Kurier Rzeszowski – portal, gazeta i telewizja internetowa

  🔴NA ŻYWO: Konferencja prasowa Posła Wiesława Buża

  Opublikowany przez Kurier Rzeszowski – portal, gazeta, TVi Środa, 8 lipca 2020

  „Powołałem pełnomocnika ds. równego traktowania”

  Andrzeja Dudę w walce o reelekcję na urząd Prezydenta wspierają prawie wszyscy politycy Zjednoczonej Prawicy. Końcem czerwca w Hyżnem w pow. rzeszowskim gościł Antoni Macierewicz. Po za wychwalaniem działań Prezydenta Dudy, odnosił się on do jego głównego kontrkandydata, mówiąc – „przecież nie przypadkiem on (Rafał Trzaskowski – przyp. red.) podpisał i stara się upowszechnić kartę LGBT. Nie wiem, jak się to nazywa LBGT? Czasami mylę te literki, ale mam nadzieję, że nie macie państwo o to pretensji i wiemy mniej więcej, w czym rzecz. W związku z tym to jest, no trzeba sobie tu jasno powiedzieć, to jest wielka reklama i promocja pedofilii”. Te słowa byłego szefa MON obeszły cały kraj. Wiesław Buż nie pozostał dłużny tym słowom i skierował do sejmowej Komisji Etyki Poselskiej wniosek o zajęcie się tą sprawą.

  Pełnomocnik ds. równego traktowania przy biurze posła Wiesława Buża – Damian Winiarski fot. Kurier Rzeszowski

  Podkarpacki poseł Lewicy podjął decyzję o powołaniu, w ramach jego działalności, pełnomocnika ds. równego traktowania, został nim Damian Winiarski, członek Wiosny Roberta Biedronia, bliski współpracownik Buża. Celem utworzenia takiego stanowiska jest monitorowanie zachować homofobicznych i ksenofobicznych czy edukacja w zakresie równości, tolerancji. Tutaj poseł wskazywał także, że oczekuje od marszałka województwa podkarpackiego stanowczej reakcji wobec stanowiska Komisji Europejskiej w przedmiocie stref wolnych od LGBT. Przypomnijmy, że sama Komisja apelowała o wycofanie się samorządów z podjętych takich uchwał, sugerując „odcięcie” wpływów z unijnej kasy.

  Wiesław Buż z realną pomocą finansową dla dotkniętych powodzią.

  Buż odwiedził już kilka podkarpackich gmin i powiatów, gdzie wystąpiły znaczne szkody po powodziach błyskawicznych z końca czerwca. Sam skierował wcześniej pismo do Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śród Lądowej o zbadanie sprawy następstw hydrologicznych na Podkarpaciu. Podróżując po terenach zalewowych poseł przekazywał talony m.in. na środki czystości, środki do prania czy zakup farb. Kwota udzielonego wsparcia wyniosła prawie dwa tysiące złotych.

  Wynik wyborczy Roberta Biedronia nie pomyśli Lewicy

  Chodź sama Lewica dwoiła się i troiła o głosy na ich kandydata Roberta Biedronia, to uzyskany wynik w ogólnokrajowej skali nieco ponad 2%, a na Podkarpaciu nieco ponad 1% nie jest dla tego ugrupowania zadowalający. Buż wskazywał dziś na dynamikę kampanii wyborczej, m.in. zmiana terminu wyborów, zmiana kandydata przez Koalicję Obywatelską. To właśnie na rywalizacji kandydata Koalicji Obywatelskiej z kandydatem Prawa i Sprawiedliwości skupił się elektorat Lewicy. Poseł wskazywał, że wśród wyborców istniało przeświadczenie, że Duda mógłby wygrać w pierwszej turze, co mobilizowało do głosowania na kandydata, który miał największe szanse wejścia do drugiej tury. Lewica jednak się nie poddaje, przed nimi proces konsolidacji – Sojuszu Lewicy Demokratycznej z Wiosną Roberta Biedronia. Partia Razem nie będzie wchodzić w skład ewentualnego nowego ugrupowania.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com