poniedziałek, 4 grudnia, 2023
+

  Rzeszów przekaże gm. Chmielnik 200 tys. zł pomocy finansowej

  Polecamy

  Redakcja
  Redakcja
  Zespół Redakcyjny Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, Tvi
  - Reklama -

  W ostatnich dniach przez  teren województwa podkarpackiego przeszedł południowo – wschodni front atmosferyczny z nad Morza Czarnego, przynosząc bardzo gwałtowne burze połączone z obfitymi opadami deszczu i gradu.

  Intensywne opady spowodowały liczne podtopienia terenu, zabudowań mieszkalnych i gospodarczych, podtopienia i uszkodzenia infrastruktury drogowej w powiecie rzeszowskim oraz w powiatach sąsiednich.
  Spływająca woda, w formie powodzi błyskawicznych, spowodowała liczne straty m.in. w gminie Chmielnik.

  W gminie Chmielnik najbardziej ucierpieli mieszkańcy Zabratówki i Błędowej Tyczyńskiej. W samym Chmielniku także nie obeszło się bez szkód. Zniszczone zostały drogi, mosty, a przede wszystkim wiele budynków mieszkalnych.

  W dniu dzisiejszym Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc podjął decyzję o przekazaniu 200 tys. zł mieszkańcom Gminy Chmielnik jako pomoc dla poszkodowanych w czasie powodzi. Środki, chociaż niewielkie w obliczu skali zniszczeń, będą wydatkowane na najpotrzebniejsze potrzeby. W całym województwie powołano specjalne komisje do szacowania strat. Wypłacono już także pierwsze zasiłki, a kolejne są na bieżąco rozpatrywane.

  Odpowiednia uchwała trafi na najbliższą sesję Rady Miasta, która odbędzie się w dniu 7 lipca.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com