poniedziałek, 4 marca, 2024
+

  Kolejne posiedzenie sztabu kryzysowego. Przekazano najnowsze informacje

  Polecamy

  Redakcja
  Redakcja
  Zespół Redakcyjny Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, Tvi
  - Reklama -

  Kolejne już posiedzenie wojewódzkiego sztabu kryzysowego, było elementem wymiany informacji o bieżącej sytuacji popowodziowej w regionie.

  Konferencja prasowa Wojewody Podkarpackiego

  🔴NA ŻYWO: Konferencja prasowa Wojewody Podkarpackiego Pani Ewa Leniart

  Opublikowany przez Kurier Rzeszowski – portal, gazeta, TVi Poniedziałek, 29 czerwca 2020

  Podczas spotkania z dziennikarzami Wojewoda poinformowała, że siedem podkarpackich powiatów zostało dotknięte ulewnymi deszczami, które spowodowały dramatyczne w skutkach powodzie błyskawiczne i zalania – „w piątkowych ulewach ucierpiały powiaty przeworski, przemyski, rzeszowski, łańcucki, a podczas sobotnich opadów powiaty jasielski, krośnieński i bieszczadzki”. „Kończą się też prace związane z porządkowaniem zabudowań gospodarczych” – mówiła Ewa Leniart. Na terenie wielu miejscowości pracują żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej czy Sił Zbrojnych.

  Sprzątanie trwa na terenie całego Podkarpacia. Żołnierze wojsk inżynieryjnych pracują nad oceną i zabezpieczeniem mostów i dróg, „terytorialsi” pomagają zaś lokalnym społecznościom w usuwaniu mułu, konarów, gruzu z budynków mieszkalnych i gospodarczych. Do celów pomocowych zasiłki w kwocie 6ooo złotych zostały wypłacone ponad tysiącu podkarpackich rodzin. Do celów dokładnej inwentaryzacji strat i odpowiedniej pomocy finansowej, wojewoda, powołała specjalną komisję. Efektem działań speckomisji mają być wnioski o wypłaty większych kwot zasiłku, nawet do 200 tysięcy złotych.

  fot. Kurier Rzeszowski

  Obecny na konferencji prasowej Komendant Wojewódzki Państwowej Straży pożarnej nadbryg. Andrzej Babiec przekazał informację, że od piątku 26. czerwca podkarpacka straż odnotowała blisko 2000 interwencji, podczas których pracowało ponad 3000 strażaków zawodowych i ponad 10 500 strażaków ochotników. W usuwaniu skutków powodzi i podtopień pracowali nie tylko podkarpaccy strażacy, ale także z województwa małopolskiego, świętokszyskiego i mazowieckiego.

  Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart podziękowała dziś wszystkim, począwszy od Premiera Mateusza Morawieckiego, który wizytował w sobotę region, poprzez Marszałka Władysława Ortyla, samorządowców, służb, a przede wszystkim dla społeczności, która uzupełniała się wzajemną pomocą.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com