środa, 17 kwietnia, 2024
spot_img
+

  Rzeszów uzupełnia zapasy piasku i worków – dziś możliwe silne burze z ulewami!

  Polecamy

  Redakcja
  Redakcja
  Zespół Redakcyjny Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, Tvi
  - Reklama -

  W jednostkach OSP na terenie Miasta Rzeszowa  odtwarzane są zapasy piasku i worków przeciwpowodziowych, które w chwili zagrożenia powodziowego mogą pobrać mieszkańcy celem zabezpieczenia własnego mienia i dobytku.

  W wyniku intensywnych opadów co rusz podnosił się gwałtownie poziom wód we wszelkiego rodzaju ciekach wodnych i rzekach przekraczając niekiedy stany alarmowe, zagrażające tym samym zalaniem terenów przyległych i obiektów. Najgorzej było na rzece Strug, na której przechodziła fala wezbraniowa, bo intensywnych opadach na południe od miasta.

  W Rzeszowie do najbardziej dotkniętych podtopieniami należały zabudowania i ulice na osiedlu Budziwój, Biała, Zalesie, Słocina, Wilkowyja.

  Zarządzeniem Prezydent Miasta Rzeszowa w piątek 26.06. o godz. 18.00 wprowadzono pogotowanie przeciwpowodziowe. Ustalono także całodobowy dyżur w Centrum Zarządzania Kryzysowego Miasta Rzeszowa, w celu koordynacji działań ratowniczych. Zespoły Ratownicze Państwowej Straży Pożarnej,  jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Miasta prowadziły intensywne działania ratownicze, polegające zapobieganiu zalania budynków mieszkalnych, obiektów gospodarczych oraz wypompowywaniu wody z terenów zalanych. W trakcie działań zużyto ponad 200 m3 piasku oraz ok. 25 tysięcy worków.

  W chwili obecnej sytuacja ustabilizowała się, poziom wód opadł. Pogotowie przeciwpowodziowe odwołano o godz. 6.00 w dniu 29.06.2020 r. W jednostkach OSP na terenie Miasta Rzeszowa odtwarzane są zapasy piasku i worków przeciwpowodziowych, które w chwili zagrożenia powodziowego mogą pobrać mieszkańcy celem zabezpieczenia własnego mienia i dobytku.
  Worki przeciwpowodziowe można również pobrać w Wydziale Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności Miasta Rzeszowa przy ulicy Hanasiewicza 10.

  Rzeszowski magistrat przypomina także, że wszyscy mieszkańcy Rzeszowa, którzy ucierpieli ze względu na powódź, mogą starać się o zasiłek na remont budynku od 6 tys. do 200 tys. zł w zależności od stopnia uszkodzenia nieruchomości. Wnioski można składać w siedzibie MOPS w Rzeszowie przy ul. Jagiellońskiej 26 lub do pracowników socjalnych pracujących w rejonie.

  Według meteorologów na Podkarpaciu możliwe są dziś bardzo gwałtowne burze, z silnym wiatrem i ulewami (w tym z gradem). Rządowe Centrum Bezpieczeństwa od rana ostrzega smsowo o możliwości wystąpienia groźnych zjawisk pogodowych, powodziach błyskawicznych, wezbraniach rzek, zalaniach, ewakuacjach.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com