poniedziałek, 4 marca, 2024
+

  Operatorzy numeru 112 z Rzeszowa pompowali w #GaszynChallenge!

  Polecamy

  Redakcja
  Redakcja
  Zespół Redakcyjny Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, Tvi
  - Reklama -

  Dwunastu operatorów Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Rzeszowie, w tym jedna kobieta, pompowali w piątkowy poranek w ramach akcji #GaszynChallenge. Akcja #GaszynChallenge ma pomóc w zbiórce pieniędzy na rzecz dzieci chorych na rdzeniowy zanik mięśni. Wszystko zaczęło się od strażaka Marcina z OSP Gaszyn, który zainicjował zbiórkę na rzecz chorego Wojtusia, zmagającego się z tą chorobą.

  fot. Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie


  Operatorzy Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Rzeszowie zostali nominowani przez kolegów z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie. W piątkowy poranek 19. czerwca, przed budynkiem operatora numeru 112 – Centrum Powiadamiania ratunkowego – w Rzeszowie, jego pracownicy robili pompki, wspierając tym samym zbiórkę na rzecz ciężko chorych dzieci. Do udziału w akcji, operatorzy, nominowali Wojewódzką Stację Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie.

  Challenge rozszedł się w błyskawicznym tempie po całej Polsce. Poprzez wykonanie zadania – dziesięciu pompek – i wpłaty na rzecz zbiórki, zaangażowane były praktycznie wszystkie jednostki straży pożarnych, począwszy od Ochotniczych Straży Pożarnych, skończywszy na brygadach państwowych. Ale akcja tak się rozpędziła, że pompowali policjanci, nauczyciele, pracownicy urzędów, czy nawet duchowni.

  fot. Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com