piątek, 1 grudnia, 2023
+

  Pijany i bez prawa jazdy spowodował groźną kolizję.

  Polecamy

  Redakcja
  Redakcja
  Zespół Redakcyjny Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, Tvi
  - Reklama -

  Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj w Sokołowie Małopolskim. 43-letni mieszkaniec powiatu leżajskiego, na skrzyżowaniu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z kierującym peugeotem, następnie odjechał z miejsca. Zatrzymali go policjanci z komisariatu w Sokołowie Małopolskim. Mężczyzna był pijany i bez prawa jazdy, stracił je za alkohol.

  Do wypadku doszło wczoraj, około godz. 16.25, w Sokołowie Małopolskim, na skrzyżowaniu ul. Lubelskiej i Wojska Polskiego. Jak wstępnie ustalili policjanci drogówki, kierujący mitsubishi nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z peugeotem, kierowanym przez 28-letniego mieszkańca Sokołowa Małopolskiego. Po zdarzeniu kierowca mitsubishi odjechał z miejsca. Ranny kierowca peugeota został przewieziony do szpitala. Na szczęście okazało się, że jego obrażenia nie są poważne.

  Kilkadziesiąt minut później, kierowcę mitsubishi zatrzymali policjanci z komisariatu w Sokołowie Małopolskim. Okazało się, że 43-letni mieszkaniec powiatu leżajskiego jest nietrzeźwy. Badanie wykazało u niego ponad 1,5 promila. Podczas sprawdzania ustalono, że mężczyzna posiada zakaz prowadzenia pojazdów, ponieważ już wcześniej stracił je, za kierowanie w stanie nietrzeźwości. 

  Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Dzisiaj zostanie przesłuchany przez funkcjonariuszy referatu ds wykroczeń i przestępstw w ruchu drogowym. Poniesie odpowiedzialność za kierowanie w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania go zakazu kierowania pojazdami.

  Grozi za to kara do 5 lat pozbawienia wolności i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. 43-latkowi grozi także odpowiedzialność za spowodowanie kolizji, nieudzielenie pomocy oraz kierowanie bez uprawnień.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com