17,1 C
Rzeszów
wtorek, 28 czerwca, 2022
+

  Mężczyzna, który się obnaża w Rzeszowie

  Polecamy

  Waldemar Ruszel
  Redaktor Waldemar Ruszel Szef do spraw kontaktów z organizacjami pozarządowymi Kurier Rzeszowski - portal, gazeta TVi
  - Reklama -

  Od naszej czytelniczki otrzymaliśmy informację, że w Rzeszowie kilkukrotnie widziała mężczyznę, który obnażał się na przystanku na ul. Kotuli. Nasza czytelniczka jest mamą i należy do jednej z tematycznych grup dla mam na Facebook’u, na której kobiety również wspominały o mężczyźnie, którego można zastać w parku. W komentarzach pojawiały się lokalizacje – park przy ul. Dąbrowskiego oraz przy ul. Pułaskiego.

  zdjęcie z Facebook

  Z informacji przekazanych przez Rzecznika Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie wiemy, że w maju wpłynęły dwa zgłoszenia o podobnych sytuacjach (okolice ul. Kwiatkowskiego i Pułaskiego). Niestety Policjanci podczas interwencji nie zlokalizowali podejrzanego mężczyzny. W ubiegłym roku w Rzeszowie prowadzone było 7 postępowań wyjaśniających z Art 140 KW.

  Art. 140. Kodeksu Wykroczeń – Kto publicznie dopuszcza się nieobyczajnego wybryku, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności, grzywny do 1 500 złotych albo karze nagany.

  Aby skutecznie zapobiegać podobnym sytuacjom należy niezwłocznie skontaktować się z numerem 112 i podać opis zdarzenia. W trosce się o swoje bezpieczeństwo nie ma konieczności zbliżania się do sprawcy, natomiast należy podać możliwie najwięcej szczegółów – ulicę, numer budynku, skrzyżowanie ulic, nazwę przystanku lub jego numer, od której strony jest dostępny podjazd oraz inne informacje mogące pomóc w sprawnej interwencji.

  Bardzo ważne jest, aby zgłoszenie wykonać jak najszybciej, ponieważ wtedy zwiększamy szansę na skuteczną interwencję i ujęcie sprawcy.

  Późniejsze rozmowy na forach już są po fakcie i nie wnoszą wiele w sam proces ścigania, a są jedynie informacją, że wystąpiła taka sytuacja.

  Artykuł – Waldemar Ruszel
  Dziennikarz Obywatelski

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -