15,5 C
Rzeszów
czwartek, 11 sierpnia, 2022
+

  16-latek walczy o życie po trafieniu strzałą łuku

  Polecamy

  Dominik Bąk
  Redaktor Dominik Bąk - Szef NEWSROOMu oraz działu Publicystyki KURIER RZESZOWSKI - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności zdarzenia w Baszni Dolnej w powiecie lubaczowskim. Wczorajszego (czwartkowego) wieczora 16- letni nastolatek z Lubaczowa, został postrzelony w głowę strzałą z łuku.

  „Wczoraj po godz. 19, policjanci z Lubaczowa zostali powiadomieni o zdarzeniu w Baszni Dolnej. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, trójka znajomych, w wieku od 16 do 19 lat, umówiła się na spotkanie, w lesie niedaleko „Kresowej Osady”” – informuje podkarpacka policja.

  Jak relacjonują nam lubaczowscy policjanci „19-latek na spotkanie zabrał ze sobą łuk i trzy strzały zakończone metalowym grotem. Kiedy zbliżył się do umówionego miejsca, z odległości ok. 60 metrów, zauważył swoich kolegów. Chcąc ich przestraszyć wycelował obok jednego z nich i oddał strzał. Strzała przeleciała przez zarośla i trafiła 16-latka w głowę.”

  Stan młodego mężczyzny jest ciężki. Najpierw trafił on do szpitala powiatowego w Lubaczowie, następnie przewieziono go do Szpitala nr 2 w Rzeszowie. Przebywa na oddziale neurochirurgi.

  Policjanci wykonali oględziny miejsca zdarzenia, przesłuchali świadków oraz zabezpieczyli łuk i strzały. 19-latkowi, za nieumyślne narażenie na utratę zdrowia lub życia swojego znajomego, grozi do 8 lat więzienia.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -