wtorek, 21 maja, 2024
spot_img
+

  W Rzeszowie na początku lipca odbędą się Mistrzostwa Europy Juniorów w skokach do wody

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Mistrzostwa Europy Juniorów w skokach do wody odbędą się w dniach 8-14 lipca 2024 roku na basenie przy ulicy Matuszczaka w Rzeszowie. Jest to obecnie najlepszy obiekt w Europie dedykowany tego rodzaju rywalizacji.

  W mistrzostwach weźmie udział około 300 zawodników z 25 krajów, z czego Polskę będzie reprezentować 8-10 sportowców. Trenerem polskiej reprezentacji jest Grzegorz Kozdrański, który na co dzień pracuje w Klubie Sportów Wodnych Stal Rzeszów i był olimpijczykiem na igrzyskach w Barcelonie w 1992 roku.

  Młodzi sportowcy w wieku 14 – 18 lat (ale mogą się zdarzyć i młodsi) będą walczyli o
  zwycięstwo od 8 do 14 lipca.

  Mistrzostwa Europy Juniorów są organizowane od 1967 roku i tylko raz odbyły się w Polsce – w 2013 roku w Poznaniu. Teraz młodzi sportowcy będą rywalizować w Rzeszowie, które jest znane z tradycji skoków do wody. Dzięki świetnej infrastrukturze, profesjonalnej kadrze i utalentowanym zawodnikom, tradycja ta jest kontynuowana. Możemy się również pochwalić 22-letnim olimpijczykiem, Robertem Łukaszewiczem z Rzeszowa, zawodnikiem Stali Rzeszów, który tego lata weźmie udział w Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu.

  Bardzo się cieszymy, że Europejska Federacja Pływacka zdecydowała, że Mistrzostwa Europy Juniorów odbędą się właśnie w Rzeszowie. Nie byłoby to możliwe gdyby nie nasz fantastyczny, nowoczesny, przystosowany do uprawiania skoków do wody obiekt, który otworzyliśmy końcem 2022 roku

  Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa

  Basen przy ulicy Matuszczaka, otwarty w grudniu 2022 roku, jest wyposażony w trampoliny o wysokościach 1 m i 3 m oraz wieże o wysokościach 5 m, 7,5 m i 10 m. Te udogodnienia umożliwiają profesjonalny trening skoczkom do wody w różnych kategoriach wiekowych oraz organizację prestiżowych zawodów sportowych. Budowa basenu kosztowała niemal 26 mln zł, sfinansowana została z budżetu miasta Rzeszowa i dofinansowana przez Ministerstwo Sportu i Rekreacji.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com