wtorek, 21 maja, 2024
spot_img
+

  Podczas trwania Europejskiego Festiwalu Kultury, będzie można zobaczyć także taniec w nowym, całkiem innym wymiarze! O co chodzi?

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W świecie sztuki tańca nieustannie poszukuje się nowych dróg wyrazu, eksplorując granice między różnymi dziedzinami artystycznymi. Projekt „TRIGGERS” stanowi rewolucyjne podejście do połączenia tańca, sztuk wizualnych i dźwiękowych, tworząc niezapomniane doświadczenie dla widza.

  Inspiracja Markiem Rothko

  Centrum projektu stanowi cykl obrazów choreograficznych inspirowanych twórczością Marka Rothko, wielkiego mistrza abstrakcji. Każdy obraz to nie tylko taniec, ale kompleksowa kompozycja obejmująca scenografię, muzykę, kostium, oraz interaktywne wizualizacje w języku polskim i angielskim, ukazujące historię danego koloru.

  Zakorzenienie w teorii i praktyce

  Scenariusz „TRIGGERS” opiera się na głębokiej analizie teorii barwowej, łącząc w sobie inspiracje z „Sekretów kolorów” Kassii St Clair, „Chromej księdze kolorów” Dereka Jarmana, „Psychice i barwach” Stanisława Popka oraz badaniach Marty Bury. Tancerze stają się żywymi nośnikami barw, przenosząc widza w fascynującą podróż przez emocje i pojęcia związane z każdym odcieniem.

  Interaktywne doświadczenie

  W trakcie wydarzenia widzowie mają możliwość swobodnego poruszania się między poszczególnymi obrazami performatywnymi, doświadczając kolorów poprzez patrzenie, wizualizację, ruch oraz świadome doznawanie emocji. Cisza wokół pozwala na skupienie się na każdym detalu, podczas gdy wyciszające słuchawki pomagają w oderwaniu się od otoczenia i całkowitym oddaniu się sztuce.

  Strefa doświadczania „FARBA/SKÓRA/SZUM”

  Obok cyklu obrazów choreograficznych, projekt „TRIGGERS” oferuje także interdyscyplinarną Strefę Doświadczania, gdzie widzowie mogą zanurzyć się w relaksacyjnej atmosferze pięknych wizualizacji i animacji, podczas których lektor objaśnia znaczenie i oddziaływanie barw na fizjologię i psychikę człowieka.

  Wspólne doświadczenie

  To nie tylko wystawa czy spektakl, to interaktywne spotkanie z sztuką, które zachęca do refleksji nad percepcją kolorów i ich wpływem na nasze życie. Dzięki temu projektowi tańca staje się nie tylko widowiskiem, ale również narzędziem do edukacji i głębszego zrozumienia naszego otoczenia.

  Projekt „TRIGGERS” to odważna eksploracja związków między tańcem, sztuką wizualną i dźwiękową, zapraszając widza do niezwykłego świata barw, emocji i doświadczeń. Przełamując tradycyjne granice sztuki, otwiera nowe możliwości wyrazu i poznania, sprawiając, że sztuka staje się nieodłączną częścią naszego życia.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com