wtorek, 21 maja, 2024
spot_img
+

  To już pojutrze! W wielu miastach w Polsce, tak samo i w Rzeszowie odbędzie się Noc Muzeów! Co czeka na nas tego sobotniego wieczora?

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Już 18 maja, czyli tylko za dwa dni, w najbliższą sobotę, wiele miejsc w Rzeszowie, w tym placówki, które zajmują się na co dzień kulturą, przygotowują ofertę specjalną. Aby poznać więcej szczegółowych informacji, wejdź na stronę internetową – www.noc.muzeum.rzeszow.pl. W sumie, wieczorem i w nocy aż osiemnaście instytucji zaoferuje kilkadziesiąt różnych wydarzeń. Będą to zarówno wystawy, pokazy, warsztaty, jak i wiele, wiele innych atrakcji, gdzie każdy, obojętnie ile ma lat będzie mógł znaleźć coś dla siebie. Wiele takich obiektów, będzie czekało już od godziny 19, a zwiedzać będzie można do późnych godzin, nawet do północy. Taki jest w końcu cel wydarzenia, aby zorganizować coś specjalnego w późnych wieczornych oraz nocnych godzinach, czasem z małym dreszczykiem. W takim razie, gdzie, co i kiedy się odbędzie?

  Biuro Wystaw Artystycznych w Rzeszowie, ul. Jana III Sobieskiego 18

  Rozpoczynamy naszą podróż po nocnych atrakcjach Rzeszowa od Biura Wystaw Artystycznych. Na szczególną uwagę zasługują dwie wystawy: Sztuka Nowoczesna z kolekcji Książąt Lubomirskich oraz „Rzecz o Aniołach” – malarstwo i grafika Marii Monikowskiej. Dodatkowo, Galeria pod Ratuszem prezentuje wystawę „Horyzonty”, przedstawiającą prace malarzy i grafików z koła artystyczno-naukowego „RAZEM” z Instytutu Sztuk Pięknych UR.

  Muzeum Techniki i Militariów w Rzeszowie, ul. Kochanowskiego 19

  Muzeum Techniki i Militariów otwiera swoje drzwi już o godzinie 14:00, celebrując Święto Ratownika. Odwiedzający będą mieli okazję zobaczyć pokazy sprzętu i działań służb ratowniczych, a także eksponaty pojazdów, mundurów i sprzętu ratunkowego.

  Muzeum Okręgowe w Rzeszowie, ul. 3 Maja 19

  W programie Muzeum Okręgowego znajdują się niezwykłe wystawy, takie jak „Andy Warhol Przed i Po”, prelekcja na temat ewolucji powojennej sylwetki według Christiana Diora oraz „Żywa lekcja historii” z udziałem Konnej Straży Ochrony Przyrody i Tradycji im. 20 Pułku Ułanów.

  Muzeum Historii Miasta Rzeszowa, ul. Rynek 12

  Muzeum Historii Miasta Rzeszowa prezentuje nie tylko stałą ekspozycję przedstawiającą historię miasta z ostatnich sześciu wieków, ale także wystawę specjalną „Monte Cassino 1944”.

  Rzeszowski Dom Sztuki – Adam Rajzer, ul. Mickiewicza 13

  W Rzeszowskim Domu Sztuki będzie można podziwiać prace malarza Wlastimila Hofmana oraz współczesnego artysty Sylwestra Stabryły na wystawie „Cichość serca”.

  Instytut Sztuk Pięknych, Uniwersytet Rzeszowski, al. mjr. W. Kopisto 2a

  W Instytucie Sztuk Pięknych odbywać się będą wystawy prac studentów i pedagogów, warsztaty, projekcje krótkich form filmowych oraz prezentacja kolekcji Jana Pastuły.

  Muzeum Dobranocek ze Zbiorów Wojciecha Jamy w Rzeszowie, ul. Mickiewicza 13

  Nowa wystawa „Bajkolandia z klocków LEGO®” oraz wiele innych atrakcji, takich jak wystawa czasowa „Przygody Gąski Balbinki”, warsztaty i mini-koncerty, czekają na odwiedzających Muzeum Dobranocek.

  Muzeum Etnograficzne im. F. Kotuli w Rzeszowie, Rynek 6

  Muzeum Etnograficzne zaprasza na stałą wystawę „Na co dzień i od święta” oraz wystawę czasową „Na psa urok”, a także na pokaz haftu i film pt. „Lasowiackie gusła”.

  Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie, ul. Okrzei 7

  Wojewódzki Dom Kultury będzie gościć Planetarium Mobilne, Podkarpackie Konfrontacje Fotograficzne oraz wystawę afiszów WDK.

  Stowarzyszenie Rzeszowskie Klasyki Nocą, ul. Jana III Sobieskiego 18

  Stowarzyszenie zaprasza na wystawę zabytkowych pojazdów oraz na plac obok Biura Wystaw Artystycznych.

  Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa, ul. 3 Maja 9

  Na wernisażu wystawy „VISUAL STORY” będzie można podziwiać prace studentów, absolwentów oraz wykładowców Katedry Fotografii.

  Muzeum Diecezjalne w Rzeszowie, Zamkowa 4

  Muzeum Diecezjalne prezentuje wystawę czasową „Niezwykle zwykli ludzie. Święci w ilustracjach” oraz wystawę stałą poświęconą sztuce sakralnej.

  Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie, ul. Sokoła 13

  Biblioteka zaprasza na nocne zwiedzanie wystaw, rozmowy o książce oraz projekcje filmowe.

  Rzeszowskie Piwnice, ul. Rynek 26

  Ostatnie wejście do Rzeszowskich Piwnic będzie o godzinie 23:00, zapewniając niezapomniane doświadczenia związane z historią miasta.

  Sala Muzealna Energetyki Podkarpackiej w Rzeszowie, 8 Marca 6

  Pracownicy PGE Dystrybucja O. Rzeszów i PGE Obrót przeniosą odwiedzających w podróż do początków energetyki w Rzeszowie, prezentując także widowiskowe pokazy z dziedziny elektryczności i magnetyzmu.

  Galeria r_z / ORz ZPAP, 3-go Maja 16

  Wystawa „Anatomia procesu” zaprezentuje proces twórczy artystów związanych z ZPAP ORz.

  Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie, ul. Słowackiego 18

  IPN zaprasza na prezentację materiałów archiwalnych, wystawę „Stanisław Maczek” oraz mobilną grę miejską.

  Teatr Maska w Rzeszowie, Mickiewicza 13

  Teatr Maska zaprasza na zwiedzanie Pracowni Dżepetta oraz sceny kameralnej „Kraina czarów”.

  Rzeszów, miasto bogate w historię i kulturę, zachęca mieszkańców i turystów do nocnego zwiedzania podczas corocznej Nocy Muzeów. W tym roku wydarzenie to obfituje w różnorodne atrakcje, obejmujące sztukę nowoczesną, wystawy historyczne, prezentacje techniczne i wiele więcej.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com