wtorek, 21 maja, 2024
spot_img
+

  Już w nadchodzącą sobotę (18 maja) w Tyczynie odbędą się zawody cheerleaderek! Możesz zasiąść na trybunach i kibicować!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Już 18 maja, o godzinie 14:00 odbędą się zawody Grand Prix Polski Cheerleaders o Puchar Burmistrza Tyczyna. Cała taneczna impreza, zrzesza zespoły – cheerleaderki z naszego regionu, ale nie tylko. Dziewczyny powalczą o złote, srebrne oraz brązowe medale. Każdy może przyjść i kibicować! Wstęp jest darmowy, a całe mistrzostwa odbędą się w Hali Sportowo-Widowiskowej przy Szkole Podstawowej w Tyczynie, przy ul. Grunwaldzkiej 31. Już teraz trzymamy kciuki za wszystkie tancerki. Impreza ma wspaniały, sportowy klimat.

  W tyczyńskim turnieju co roku bierze udział nawet kilkadziesiąt zespołów oraz duetów tancerek – cheerleaderek nie tylko z Podkarpacia. W 2024, obliczono, że udział w konkursie weźmie ponad 1400 zawodników. Komisja sędziowska oceniać będzie technikę i trudność wykonywanych elementów, ekspresję tańca, ogólne wrażenie artystyczne, synchronizację oraz choreografię. Poszczególne miejsca przyznawane są w kilku kategoriach wiekowych. Co roku także zachwyt wszystkich budzą duże umiejętności sportowe oraz piękne kolorowe stroje tancerek, ich fryzury i makijaże.

  Zespół Flimero z Tyczyna co roku uczestniczy w rozgrywkach i zdobywa na nich najwyższe miejsca, co świadczy o niezwykłym profesjonalizmie tancerek oraz o zaangażowaniu w przygotowaniu dziewczyn do zawodów ze strony instruktorek tej drużyny oraz choreografek.

  Zawody w Tyczynie mają dugą, kilkunastoletnią historię. Co roku poziom prezentowanych tańców tylko rośnie.

  Cheerleading (cheer), choć kojarzy się powszechnie z kolorowymi pomponami oraz zagrzewaniem do rywalizacji i wspieraniem drużyn sportowych przed i w trakcie meczów, jest przede wszystkim dyscypliną sportową. I to wcale niełatwą. Łączy bowiem w sobie zarówno gimnastykę, akrobatykę, jak i taniec.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com