sobota, 25 maja, 2024
spot_img
+

  Rozstrzygnięto przetarg na budowę dzwonnicy Dzwonu Niepodległości w Rzeszowie

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Zakończono przetarg na budowę dzwonnicy dla Dzwonu Niepodległości. Nowa konstrukcja powstanie na Placu Wolności, obok pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego, wzdłuż ulicy Jacentego Gałęzowskiego, zgodnie z wytycznymi konserwatorskimi. Całkowity koszt inwestycji wyniesie prawie 275 tysięcy złotych.

  W ramach tej inwestycji, zgodnie z projektem, zostanie zdemontowana obecna nawierzchnia, a następnie przygotowane fundamenty wraz z prętami pod słupy. Następnie zostaną wykonane słupy i belki żelbetowe oraz zamontowane jarzmo z dzwonem. Ostatnim etapem będzie przygotowanie nawierzchni z płyt kamiennych, które będą nawiązywać kolorystycznie do istniejącej nawierzchni wokół pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego. W ramach inwestycji przewidziano również odnowienie dzwonu i wykonanie nowego jarzma.

  fot. Mat. Zarządu Zieleni Miejskiej

  Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie poinformował, że wykonawca przedstawił do akceptacji materiały, z których zostanie wykonana dzwonnica. Obecnie trwa odnawianie dzwonu. Rozpoczęto również prace związane z nadzorem archeologicznym nad inwestycją ze względu na jej lokalizację.

  Wykonawcą robót jest AJ Profibud, spółka z o.o. z Chmielnika. Umowa z wykonawcą została już podpisana. Dzwonnica ma stanąć do sierpnia 2024 r.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com