wtorek, 21 maja, 2024
spot_img
+

  Przed nami jubileuszowy koncert z okazji 25-lecia działalności Dziecięcego Zespołu Tańców Ludowych „Boguchwałki”

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Boguchwała, malownicza miejscowość na mapie Polski, przygotowuje się do wyjątkowego wydarzenia. Burmistrz Boguchwały, Wiesław Kąkol, we współpracy z Miejskim Centrum Kultury, serdecznie zapraszają na Koncert Jubileuszowy upamiętniający 25 lat działalności artystycznej Dziecięcego Zespołu Tańców Ludowych „Boguchwałki”. To wyjątkowe wydarzenie odbędzie się 28 kwietnia 2024 roku o godzinie 17:00 w sali widowiskowej MCK Boguchwała.

  Jaka jest historia Boguchwałki?

  Dziecięcy Zespół Tańców Ludowych „Boguchwałki” jest nieodłączną częścią kulturalnego krajobrazu Boguchwały od ponad dwóch dekad. Jego początki sięgają roku 1999, gdy grupa pod kierunkiem lokalnych artystów postanowiła połączyć siły w celu zachowania i promowania polskiego folkloru. Od tamtej pory „Boguchwałki” stały się nie tylko ambasadorem tradycyjnych tańców ludowych, ale również miejscem, gdzie dzieci mogą rozwijać swoje pasje, zdobywać nowe umiejętności i budować trwałe przyjaźnie.

  Jubileuszowy koncert

  Koncert Jubileuszowy to nie tylko okazja do świętowania 25 lat istnienia „Boguchwałek”, ale również czas, aby podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju grupy na przestrzeni lat. Zaproszenie kierowane jest więc nie tylko do byłych tancerzy i choreografów, którzy kształtowali charakter zespołu, ale także do wszystkich sympatyków, dzieci, rodziców i mieszkańców Gminy Boguchwała, których wsparcie było nieocenione dla rozwoju grupy.

  Występy i goście specjalni

  Na scenie jubileuszowego koncertu pojawią się nie tylko obecni członkowie „Boguchwałek”, ale także goście specjalni, którzy zaprezentują swoje umiejętności i wprowadzą publiczność w magiczny świat tradycyjnych tańców ludowych. Wśród uczestników wystąpią m.in. Zespół Tańca Ludowego „Sędomir” działający przy Szkole Podstawowej nr 3 w Sandomierzu, Zespół Tańca Ludowego „Nosowianki” z Nosówki oraz uczestnicy Warsztatów Wokalnych MCK.

  Zachęcamy do udziału

  Wstęp na Koncert Jubileuszowy Dziecięcego Zespołu Tańców Ludowych „Boguchwałki” jest wolny, dlatego każdy może wziąć udział w tym wyjątkowym wydarzeniu. To doskonała okazja, aby poczuć ducha tradycji, cieszyć się pięknem folkloru polskiego i wspólnie świętować sukces 25 lat wspólnej podróży „Boguchwałek”.

  Boguchwała już nie może się doczekać tego wyjątkowego wieczoru, kiedy na scenie MCK zabrzmią dźwięki tradycyjnych melodii, a tancerze „Boguchwałek” zaprezentują swoje umiejętności z pasją i zaangażowaniem, jak zawsze. Do zobaczenia na koncercie!

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com