wtorek, 28 maja, 2024
spot_img
+

  Przed nami średniowieczna impreza przy Zamku Lubomirskich, z konkursami, pokazami, turniejami rycerskimi!  

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Zbliża się kalendarzowa majówka. W dniach od 2 do 3 maja, Rzeszów przygotowuje coś wyjątkowego i specjalnego już po raz drugi szczególnie dla tych młodszych i nieco starszych uczestników. Wszyscy, którzy zafascynowani są kulturą średniowieczną, znajdą oczywiście coś dla siebie. Impreza w tym klimacie, odbywać się będzie w ciągu dwóch dni od południa i będzie trwała kilka godzin, do popołudnia. A miejscem, w którym się odbędzie będzie plac Śreniawitów 6 przy Zamku Lubomirskich, w Rzeszowie, w centrum miasta. Chyba ta lokalizacja najbardziej będzie oddawała charakter całej imprezy. Ostatnio przyciągnęła sporo osób, którzy byli ciekawi jak wygląda na przykład turniej rycerski z prawdziwego zdarzenia. A jak będzie tym razem? Organizatorzy już teraz zapowiadają wspaniałe atrakcje, związane oczywiście z tą epoką. Zatem, co będzie się działo na takiej imprezie?

  Druga edycja wydarzenia będzie obfitowała w wiele ciekawych konkursów, zajęć oraz pokazów. Przeniesiemy się na chwilę do innej, dawnej, epoki. Będą zaplanowane w ciągu tych dwóch dni konkurencje bojowe, gdzie uczestnicy będą ze sobą walczyć, trzymając w ręku miecz oraz tarczę, na wzór tych bitew, jakie wiele wieków temu odbywały się i z czego ta epoka słynęła. Będzie również zorganizowany turniej łuczniczy, a dla zwycięzców takich rozgrywek przewidziane będą nagrody pieniężne. Za pierwsze miejsce najlepsze osoby otrzymają kolejno 600 zł, potem 300 zł i 100 zł.  

  A do tego wszystkiego, będzie też wiele ciekawych innych konkursów, między innymi na najpiękniejszy haft. Przynieś z domu swoje rękodzieło i konkuruj z innymi osobami, pamiętając, że należy je wykonać na tkaninie lub jałmużniczce, w wielkości minimalnie cztery na cztery centymetry. W czasie trwania całej imprezy, w tej konkurencji każdy autor najpiękniejszego haftu pozna oczywiście werdykt i ocenę profesjonalnego jury. Oprócz tego, będzie również zorganizowany konkurs strojów z XIII – XV wieku ora konkurs średniowiecznej gry karcianej Ruff rozgrywany replikami flamandzkiej talii łowieckiej (XV w.). Na zwycięzców w tych powyższych konkursach będą czekać różne vouchery o wartości 400, 200 oraz 100 zł. W każdej z rozgrywek, jurorzy planują nagrodzić trzy osoby, które zajmą po kolei pierwsze, drugie oraz trzecie miejsce.

  A wspaniałym uzupełnieniem imprezy, będzie pyszne jedzenie, którego będzie można skosztować. Jeśli masz jakieś pytania, pisz maila na adres turniej@zakon.rzeszow.pl. Zgłoszenia na konkursy co prawda minęły, ale zawsze możesz stać się ich uczestnikiem i oglądać interesujące średniowieczne rozgrywki oraz skorzystać z całej oferty atrakcji, jakie się zapowiadają.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com