środa, 22 maja, 2024
spot_img
+

  Edukacja w Rzeszowie okiem ekspertów

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W środę 27 marca eksperci ds. kształcenia oraz jednocześnie kandydaci do Rady Miasta Rzeszowa z ramienia Komitetu Wyborczego Konrada Fijołka Rozwój Rzeszowa omawiali kwestie inwestycji w edukację, infrastrukturę oraz wszechstronny rozwój młodzieży w Rzeszowie.

  Wraz z prezydentem, przedstawiciele mediów spotkali się z: Agnieszką Stec – doświadczoną nauczycielką języka angielskiego w Szkole Podstawowej nr 9; Grażyną Lachcik – dyrektorką SP 18; Dorotą Rząsa – dyrektorką SP 16; Marią Warchoł – pedagogiem i pracowniczką kuratorium; Anną Skibą, która angażuje się zarówno w edukację, jak i zdrowie; Ewą Mochą, reprezentującą SP nr 25; Mirosławem Kwaśniakiem, przewodniczącym Komisji Edukacji w Radzie Miasta Rzeszowa i profesorem oświaty; nauczycielami i animatorami kultury – Witoldem i Robertem Walawendrami; nauczycielem i muzykiem – Sławomirem Gołąbem; oraz Pawłem Lasotą i wiceprezydentem Krystyną Stachowską, odpowiedzialną za edukację w Rzeszowie.

  Realizujemy bardzo duży front inwestycyjny w edukacji – mówił prezydent Konrad Fijołek. -Od szkoły
  obok której stoimy, czyli sali gimnastycznej przy I LO, na którą kilkadziesiąt lat uczniowie czekali, a
  ona już w tej chwili się kończy budować, po szkołę i halę na Staromieściu, na którą bardzo długo
  czekała młodzież. Wreszcie sala gimnastyczna przy szkole budowlanej, a lada moment ogłosimy
  przetarg, bo zdobyliśmy 30 mln zł na rozbudowę i budowę sali gimnastycznej IX LO, tam gdzie mamy
  maturę międzynarodową

  Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa

  Inwestycje edukacyjne obejmują modernizację boiska sportowego przy Szkole Podstawowej Nr 10, budowę placu zabaw przy Szkole Podstawowej Nr 10, budowę boiska sportowego przy Szkole Podstawowej Nr 5, budowę boiska sportowego przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 5 oraz budowę boiska sportowego przy Szkole Podstawowej Nr 2. Krystyna Stachowska, wiceprezydent odpowiedzialna za edukację, podkreślała znaczenie personelu nauczycielskiego, obejmującego 5 tysięcy nauczycieli i 1500 pracowników administracyjnych, którzy nie tylko kształcą i opiekują się dziećmi i młodzieżą, lecz także wychowują ich. Prezydent Stachowska zaznaczała wagę szkolnictwa zawodowego, wskazując na 38 nowych klas patronackich, które oferują praktyczne umiejętności niezbędne na rynku pracy. Szkoły techniczne w Rzeszowie również kształcą w nowych zawodach, takich jak technik robotyk, technik programista czy technik stylista.

  fot. KWW Rozwój Rzeszowa

  Program Erasmus+ umożliwia uczniom i nauczycielom z 20 szkół uczestnictwo w 37 projektach, rozwijając swoje kompetencje zawodowe i kulturowe. Dyrektor Grażyna Lachcik podkreślała nowoczesne podejście do nauczania, edukację językową oraz konieczność rozwijania kompetencji miękkich i edukacji cyfrowej. Zachęcano również do aktywności sportowej i kulturalnej, a naukę języków obcych widziano jako nie tylko sposób na zdobycie ocen, lecz także na poszerzenie horyzontów i przyjemne odkrywanie świata.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com