środa, 17 kwietnia, 2024
spot_img
+

  Kiermasz wielkanocny w Głogowie Małopolskim przyciągnął tłumy. Co można było kupić?

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W ubiegłą niedzielę, na głównym Rynku, w Głogowie Małopolskim odbył się kiermasz wielkanocny, z okazji zbliżających się świąt, które w tym roku obchodzić będziemy 31 marca. Wydarzenie przyciągnęło tłumy głogowian, którzy mogli na organizowanych, plenerowych stoiskach kupić coś ciekawego, świątecznego i pięknego od lokalnych wystawców oraz producentów. Jednym słowem, 24 marca można było kupić niezwykłe rękodzieło o tematyce świątecznej – wszelkie zajączki, pisanki, baranki czy króliki. Do tego były też gotowe dekoracje, idealne na święta oraz lokalne smakołyki. Ogromne bogactwo całego asortymentu zachwyciło wszystkich mieszkańców Głogowa Małopolskiego. Był naprawdę duży wybór produktów, które przydadzą się na zbliżające się święta.

  Fot. Miejsko Gminny Dom Kultury im. Franciszka Kotuli FB

  Kiermasz odbył się w Niedzielę Palmową, na tydzień przed świętami. Bogactwo eksponatów do kupienia, sprawił że trudno było nie przejść obojętnie obok całego targowiska czy też pojedynczych stoisk. A jeśli chodzi o wystawców, to swoje wyroby przygotowały: Koła Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Głogów Małopolski, Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Głogowa Małopolskiego oraz wystawcy indywidualni. Każdy mógł wybrać coś, co mu się podoba, z całej ogromnej oferty.

  Dostępne były między innymi palmy wielkanocne, które można było poświęcić tego samego dnia, w trakcie trwania mszy świętej, w Sanktuarium Matki Bożej Głogowskiej. Były też oprócz oczywiście rękodzieła smakołyki, takie jak pierniki, serniki, mazurki, babki i babeczki, ciastka oraz inne tradycyjne dla tych świąt przysmaki. Wszystkie takie produkty, gotowe do spożycia wykonywane były z ogromnym sercem i pełnym profesjonalizmem.

  Organizowany kiermasz wielkanocny sprawił, że mogliśmy poczuć klimat zbliżających się świąt, kupić coś idealnego na nie, uzupełnić koszyk, który poświęcimy już w tę sobotę o kolorowe, barwne pisanki, baranki, inne dekoracje oraz oczywiście o produkty spożywcze, w tym na przykład tradycyjne świąteczne wypieki – babki. Impreza także miała na celu promocję bogactwa kulturowego naszego regionu, Podkarpacia.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com