środa, 17 kwietnia, 2024
spot_img
+

  Znamy laureatów konkursu „Kill me with the music”. Kto otrzymał nagrodę oraz teraz wystąpi na juwenaliach, na scenie, w maju?

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W ramach 29. Edycji Rzeszowskich Juwenaliów, które startują między 10 a 11 maja 2024 roku, odbył się także konkurs dla utalentowanych muzycznie studentów. Po raz 8. zorganizowany został Studencki Konkurs Piosenki „Kill me with the MUSIC”. Te dwie imprezy stanowią nieodłączną część akademickiego święta rzeszowskich studentów. Impreza, w której wyłoniono zwycięzców już się odbyła, 20 marca, w minioną środę, w siedzibie, w budynku V należącej do Politechniki Rzeszowskiej, na dużej scenie.

  Warto dodać, również, że zgłoszenia na konkurs trwały od 12 do 26 lutego 2024 roku. Z kolei o tym, kto przeszedł dalej decydowało specjalnie powołane jury. Artyści, dowiedzieli się o dalszym etapie i o tym, że zagrają na żywo do 11 marca. Za nami już ostatni etap – finał konkursu muzycznego. Kto zwyciężył i kto zaśpiewa podczas Juwenaliów, na scenie w trakcie trwania największej takiej imprezy studenckiej na Podkarpaciu?

  Warto wspomnieć, że organizatorem wydarzenia był Samorząd Studencki Politechniki Rzeszowskiej. Udział w całym konkursie był dla wszystkich całkowicie darmowy. A do niego mogły się zgłaszać zespoły muzyczne, których członkowie mają więcej niż 16 lat, w skład których wchodzi od 2 do 7 osób. A występ nie mógł przekraczać 10 minut. Wydarzenie to co roku, ma na celu promocję wyjątkowych talentów wśród środowisk akademickich, konfrontacje ich oraz pokazanie się na dużej scenie przed szerszą publicznością.

  Pierwsze miejsce zajął zespół, składający się z młodych wokalistów – Eter. Kim jest zespół?

  Eter to krośnieński zespół rockowy założony w lipcu 2021 roku przez gitarzystę i absolwenta Akademii Jana Borysewicza Maksymiliana Samborowskiego, który jest autorem słów i tekstów. Zespół wykonuje autorską muzykę rockową, z elementami heavy. Zespół szczególnie uwielbia muzykę rockową, którą gra i którą prezentuje. Formację cechuje rasowe gitarowe brzmienie, energiczne riffy i chwytliwe linie melodyczne. Muzycy nagrali 15 października 2022 roku dwa pierwsze dwa utwory, pod nazwą  „Za Późno” oraz „Wojna Światów”. Zespół planuje nagrywać oczywiście kolejne kawałki. A w jego skład wchodzą – Szymon Pyzia – Wokal, Maksymilian Samborowski – Gitara prowadząca/solowa, Michał Wołczański – Gitara rytmiczna, Mikołaj Mazur – Bas, Tobiasz Bęben – Perkusja.

  Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów muzycznych!

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com