sobota, 27 kwietnia, 2024
+

Stal Stalowa Wola wyszarpała remis w zaległym spotkaniu z Wisłą Puławy

Stal Stalowa Wola zremisowała na własnym boisku z Wisłą Puławy 2:2 (1:2) w zaległym spotkaniu 20 Kolejki II ligi. Bramkę na wagę remisu zdobył Jakub Banach. Stal wystąpiła bez kontuzjowanego Mikołaja Smyłka.

W 18. minucie Stal stanęła przed szansą otwarcia wyniku środowego spotkania. W zamieszaniu w polu karnym piłka trafiła do Bartosza Pioterczaka. Młodzieżowiec Stalówki uderzył w kierunku bramki, ale w ostatniej chwili jego uderzenie zostało zablokowane przez jednego z obrońców Wisły.

W 24. minucie ponownie gospodarze stworzyli zagrożenie pod bramką Oskara Mielcarza. Sebastian Strózik zagrał w zdluż linii bramkowej. Ostatecznie młody bramkarz gości wybił piłkę tuż sprzed nóg wbiegającego Adama Imieli.
    W tym czasie pomocnik Stali był mocno aktywny w polu karnym. Próbował pokonać bramkarza uderzeniem głową, ale zawodnik drużyny przyjezdnych nie dał się zaskoczyć.

W 28. minucie Wisła Puławy wyszła na prowadzenie kończąc dobrze rozprowadzoną akcję z kontrataku. Piotr Giel w polu karnym wycofał do wbiegającego Macieja Bortniczuka, który mocnym uderzeniem wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie.

W 33. minucie Imiela zdecydował się na bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego. Mocne i celne uderzenie na bramkę nie bez problemów wybił Mielcarz.

W 37. minucie z lewej strony Jakub Kowalski dośrodkował z rzutu rożnego. Piłka spadła tuż przed Dominika Malugę, który był kompletnie zaskoczony i nie trafił czysto w piłkę. Przenosząc ją nad poprzeczką z bliskiej odległości.

W 40. minucie Wisła podwyższyła prowadzenie. Kamil Kargulewicz opanował piłkę tuż przed polem karnym. Próbował wybijać jeden z obrońców drużyny ze Stalowej Woli. Piłka trafiła do Piotra Giela, który precyzyjnym uderzeniem podwyższył wynik spotkania.

W 45. minucie Bartosz Pioterczak przebojem próbował się przedrzeć między dwoma obrońcami. Był faulowany, a sędzia wskazał na 11. metr.

W doliczonym czasie gry Imiela uderzył z rzutu karnego, zmniejszył straty pozwalając Stalówce złapać kontakt jeszcze przed przerwą.

W 49. minucie aktywny w tym spotkaniu Kargulewicz uderzył z dystansu. Nie wiele zabrakło pomocnikowi puławian do zdobycia bramki.

W 65. minucie Mateusz Klichowicz uderzył zza pola karnego, ale piłka przeleciała daleko obok słupka bramki strzeżonej przez Wojciecha Muzyka.

W 72. minucie swoją szansę miał Kacper Chełmecki, ale jego techniczne uderzenie w środek bramki bez problemów złapał bramkarz

W 86. minucie Stal doprowadziła do wyrównania. Po dośrodkowaniu z lewej strony od Arkadiusz Ziarki. Najwyżej do głowy wyskoczył Jakub Banach i precyzyjnym uderzeniem doprowadził do wyrównania.

W 87. minucie próbował a odpowiedzieć Wisła Puławy. Z rzutu rożnego wykonywanego przez Krystiana Putona piłka znalazła drogę do siatki. Jednak sędzia nie uznał bramki. Powodem był faul na zawodniku Stali w polu karnym.

W doliczonym czasie gry sytuację/ na przechylenie szali zwycięstwa na korzyść drużyny ze Stalowej Woli miał Łukasz Furtak, ale piłka po jego uderzeniu głową nie znalazła drogi do siatki.

Stal Stalowa Wola w kolejnej kolejce na wyjeździe zmierzy się na „Suchych Stawach” z sąsiadem w tabeli Hutnikiem Kraków. Mecz zaplanowany jest na niedzielę 24 marca na godzinę 12:00

STAL STALOWA WOLA – WISŁA PUŁAWY 2:2 (1:2)

0:1 Maciej Bortniczuk 28.
    0:2 Piotr Giel 40.
    1:2 Adan Imiela 45.+ (k)
    2:2 Jakub Banach 86.

STAL: Muzyk – Maluga (46. Jakub Górski), Kowalski (65. Damian Urban), Furtak, Banach, Ziarko – Pioterczak (72. Kacper Chełmecki), Soszyński, Mydlarz, Imiela (65. Olivier Sukiennicki) – Strózik (46. 17. Lucjan Klisiewicz).

WISŁA: Mielcarz – Flak (76. Kacper Kaczorowski), Wiech, Seweryś, Pawłas – Kargulewicz, Skałecki (58. Karol Noiszewski), Bortniczuk, Puton, Klichowicz (85. Janusz Nojszewski) – Giel (76. Kamil Kumoch).

żółte kartki: Mydlarz, Banach – Skałecki, Mielcarz, Giel, Pawłas. sędzia: Patryk Świerczek; widzów: 1350.