niedziela, 23 czerwca, 2024
+

  Polityka senioralna, sport i rekreacja tematem konferencji kandydatów Koalicji Obywatelskiej do Rady Miasta

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W środę 20 marca kandydaci Koalicji Obywatelskiej do Rady Miasta Rzeszowa zaprezentowali swój program wyborczy dotyczący polityki senioralnej oraz działań w obszarze sportu i rekreacji.

  W swoich propozycjach mają między innymi rozbudowę i modernizację szkolnych hal sportowych, oraz utworzenie przy każdym przedszkolu miejsca zwane „Orlątkiem”, które będzie promować aktywność fizyczną już od najmłodszych lat.

  Program #rzeszow2035 „Nowe Perspektywy” obejmuje propozycje działań zarówno krótko-, jak i długoterminowych, podzielonych na 6 głównych obszarów: Kapitał Ludzki (obejmujący dzieci, młodzież i seniorów), Sport i Rekreację, Gospodarkę, Komunikację, Jakość Życia oraz Ochronę Środowiska.

  Program Koalicji Obywatelskiej dla Rzeszowa, opracowany przez KKW, będzie realizować koncepcję miasta kompaktowego – miasta „w sam raz”. Jest to miasto, które pełni rolę stolicy województwa i rozwija się w sposób zrównoważony, wykorzystując przestrzeń i dostępne zasoby. Jednocześnie zapewnia mieszkańcom łatwy dostęp do podstawowych usług, takich jak sklepy, przedszkola, szkoły czy przystanki komunikacji publicznej.

  Przyszli radni Koalicji Obywatelskiej będą wykazywać rzeczywistą skuteczność, ponieważ to właśnie KO stanowi główny impuls w Koalicji na rzecz 15 października, a ci radni będą działać jako jej przedstawiciele na szczeblu lokalnym. Te relacje oraz właściwe zrozumienie przez naszych liderów roli i znaczenia samorządu w demokratycznym państwie przyczynią się do pozyskiwania środków na rzecz mieszkańców Rzeszowa.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com