czwartek, 23 maja, 2024
spot_img
+

  Waldemar Szumny chce dodatkowych miejsc w rzeszowskich żłobkach

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Kandydaci z ramienia partii Prawo i Sprawiedliwość do Rady Miasta Rzeszowa zgłaszają propozycję budowy dodatkowych żłóbków. Podczas konferencji prasowej podkreślili, że istnieje nadal niedobór miejsc opieki dla najmłodszych dzieci.

  Miasto Rzeszów nadal zajmuje znaczącą pozycję wśród polskich miast pod względem przyrostu naturalnego oraz migracji wewnętrznej. To oznacza, że kwestia opieki nad najmłodszymi pozostanie kluczowym problemem dla tysięcy rodziców. Obecnie w mieście jest jedynie 1678 miejscami opieki w 11 publicznych placówkach. To zdecydowanie niewystarczająca liczba.

  Żeby rodzice mogli zostawiać dzieci pod profesjonalną opieką i wtedy wiadomo pracować. Zarabiać pieniądze, a dziecko było dobrze zaopiekowane. To jest podstawa, żeby to było blisko. Jest jeszcze drugi aspekt. Jeżeli nawet ktoś znajdzie miejsce w żłobku, gdzieś daleko na innym osiedlu. Musi się przecież rodzic przemieszczać. To są dodatkowe korki w mieście. To jest dodatkowa emisja spalin. To byłby ważny aspekt ekologiczny. Gdyby dodatkowe żłobki na osiedlach pojawiały się.

  Waldemar Szumny (PiS), kandydat na prezydenta Rzeszowa

  Konferencja przedstawicieli partii Prawo i Sprawiedliwość miała miejsce na osiedlu Mieszka I, przy ulicy Solskiego. Jak stwierdził radny Jerzy Jęczmienionka, mieszkańcy od dawna domagali się utworzenia żłobka na tym terenie.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com