środa, 17 kwietnia, 2024
spot_img
+

  Jagódka zbiera na kosztowne leczenie, rehabilitację oraz specjalistyczny sprzęt, by móc łatwiej funkcjonować. Pomóżmy jej!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Jagódka ma dopiero 3 latka i pochodzi z Podkarpacia, z miejscowości Laszki. U dziecka zdiagnozowano już padaczkę lekooporną, mózgowe porażenie dziecięce, wrodzone obniżone napięcie mięśniowe oraz całościowe zaburzenia rozwoju. Zaraz po narodzinach, niedługo po tym lekarze zdiagnozowali wiele chorób u dziewczynki. Już w ciągu pierwszych dni jej życia, zatrzymało się jej krążenie. Obecnie, Jagoda, mimo takiego wieku nie może, nie potrafi samodzielnie chodzić i tak samo siadać oraz mówić i połykać jedzenia, również nie daje rady łączyć rączek ze sobą, by cokolwiek móc złapać, nie utrzymuje także całkowicie główki. Odżywia się wyłącznie produktami niezawierającymi glutenu, laktozy ani też cukru, przez gastronomię (PEG). Jej dieta musi być przeciwzapalna oraz przeciwrefluksowa.

  Jagoda rośnie i coraz trudniej jest się nią opiekować, w tym przede wszystkim dźwigać.

  „W związku ze swoimi schorzeniami Jagódka potrzebuje stałej opieki oraz wielopoziomowych terapii takich jak: rehabilitacja metodą NDT Bobath, neurologopeda, osteopata oraz masaże. Korzystamy również ze specjalistycznych sprzętów takich jak pionizator, wózek ortopedyczny czy ortezy. (…) Niestety, rehabilitacja, wizyty u specjalistów oraz zakup specjalistycznego sprzętu to ogromny wydatek, który ciężko jest udźwignąć samodzielnie. Dlatego potrzebujemy pomocy i ludzi dobrej woli. Walczymy o lepsze życie i choćby odrobinę samodzielności dla naszej córeczki… Jest nam ciężko, lecz nigdy się nie poddamy.”

  – podaje je rodzina

  Jeśli chcesz wpłacić pieniądze na konto dziecka, wejdź na stronę internetową – https://www.siepomaga.pl/jagoda-winiarz. Wiele osób już wpłaciło i wsparło Jagódkę w dążeniu do tego, żeby jej stan się poprawił. Ty oczywiście też możesz!

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com