czwartek, 23 maja, 2024
spot_img
+

  Chcesz poznać przepis na wegańskie święta i zainspirować się tym sposobem odżywiania? Przyjdź na Jagiellońską!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Przed nami kolejne już spotkanie z cyklu „WEGE Pogadanki”. Są to cykliczne rozmowy, na temat kultury właśnie wegańskiej oraz sposobu odżywiania się wielu osób, którzy preferują i wolą menu oparte na naturalnych, niezwierzęcych produktach, w największej części na warzywach i owocach. Warto też dodać, że weganizm właśnie, jest odmianą wegetarianizmu, która polega na spożywaniu wyłącznie żywności pochodzenia roślinnego. A podstawą takiej diety wegańskiej są przede wszystkim właśnie warzywa, owoce, rośliny strączkowe i ich przetwory, produkty zbożowe, tzw. pseudozboża, orzechy, migdały, nasiona, pestki i oleje roślinne. Tym razem, rozmowy będą toczyć się wokół nadchodzących Świąt Wielkanocnych.

  Wybierz się do Rzeszowskiego Inkubatora Kultury, na ul. Jagiellońskiej 24 w Rzeszowie, 22 marca, w piątek, na godzinę 18:30. Wstęp jest oczywiście darmowy. Na organizowanym spotkaniu, odbędą się pogadanki na temat wegańskich, zbliżających się świąt. Może poznasz przepisy na taki sposób celebrowania świąt?

  Tym razem uczestnicy spotkania podzielą się pomysłami na wegańskie święta oraz przemyśleniami, dlaczego właśnie tak warto obchodzić takiego rodzaju uroczystości. Warto przyjść. Będzie także okazja do podzielenia się własnymi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Będzie miło i interesująco, jak zawsze z resztą na takich rozmowach.

  Na spotkanie zaproszeni są wszyscy weganie, ale oczywiście nie tylko, bo także osoby, które są ciekawe tego sposobu odżywiania się i chcą poznać lepiej, „z czym weganizm się je?”.

  Czy zawsze święta muszą kojarzyć się nam z zastawionym suto stołem? Z kalorycznymi daniami, po których nasz żołądek musi sobie potem odpocząć? Oczywiście, że nie. Podczas „WEGE pogadanek” poznasz przepisy na wegańskie święta, które mogą stać się zdrowszą, alternatywną wersją tej tradycyjnej opcji. A przygotowane dania w wegańskim właśnie stylu mogą smakować tak samo dobrze, a czasem nawet, niekiedy lepiej? Jak się okazuje, w stylu wegańskim można stworzyć na przykład jajka z tofu, pasztet warzywny, sałatkę warzywną na bazie roślinnego majonezu i wiele, wiele innych pomysłów. Podczas świętowania w tym wegańskim stylu zastąpisz tradycyjne potrawy z jajkiem, mięsem, czy nabiałem, tymi roślinnymi odpowiednikami. Na spotkaniu w RIK-u dowiesz się, jak to robić, by było jednocześnie smacznie i oczywiście wegańsko!

  Organizatorzy już teraz zapowiadają, że będzie bardzo interesująco i ciekawie. W końcu, kto z nas chciałby nie przytyć po świętach?

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com