niedziela, 28 kwietnia, 2024
spot_img
+

    Zapowiada się Filmowy Tydzień Mózgu, czyli impreza, zorganizowana przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie!

    Polecamy

    Justyna Kozłowska
    Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
    Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
    - Reklama -

    Akademickie Centrum Rozwoju Osobistego i Psychoterapii (ACROiP) w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania (WSIiZ) w Rzeszowie, znane ze swojego zaangażowania w promocję wiedzy o mózgu i jego funkcjonowaniu, przygotowuje się do kolejnej intrygującej edukacyjnej inicjatywy. Tym razem przełamane zostaną schematy tradycyjnych wykładów i warsztatów, a organizatorzy będą proponować wszystkim uczestnikom filmowe ujęcie tego tematu.

    „W tym roku postanowiliśmy odejść od formy wykładowego-warsztatowej i proponujemy Studentom, Pracownikom, Uczniom ALO i Słuchaczom Akademii 50+ filmowe ujęcie do tego jakże rozległego zagadnienia. W nadchodzącym tygodniu odbędzie się prelekcja trzech filmów: „Aż do kości”, „Chce się żyć” oraz „Ojciec”. Po obejrzeniu filmów zachęcamy do wzięcia udziału w moderownych dyskusjach na następujące tematy: zaburzenia odżywania, współczesne podejście do osób neuroróżnorodnych oraz zagrożenia i wyzwania związane ze spadkiem zdolności kognitywnych mózgu. Całość zainauguruje wykład mgr Urszuli Bindugi pt. „Burczy Ci w brzuchu, czy w głowie? Rola mózgu w kontroli apetytu”.

    – Dr Olga Kurek-Ochmańska, Kierowniczka ACROiP wyjaśnia

    Tydzień rozpocznie się wykładem mgr Urszuli Bindugi pt. „Burczy Ci w brzuchu, czy w głowie? Rola mózgu w kontroli apetytu”, który zainauguruje serię wydarzeń zaplanowanych na dni 18-23 marca w Klubie IQ na terenie WSIiZ w Rzeszowie.

    Poznaj dokładny program tej kilkudniowej imprezy!

    „Rola mózgu w kontroli apetytu: od normy po dysfunkcję” – 18.03.24 r.

    Rozpoczęcie od prelekcji mgr Urszuli Bindugi, po której nastąpi pokaz filmu „Aż do kości” (reż. Marti Noxon), poruszającego temat zaburzeń odżywiania. Dyskusję moderować będzie dr Olga Kurek-Ochmańska.

    „Zaburzenia neurorozowojowe, neuroatypowość, czy neuroróżnorodność: od prób wyleczenia po akceptację i budowanie systemu wsparcia”  – 21.03.24 r.

    Kolejny dzień przyniesie pokaz filmu „Chce się żyć” (reż. Maciej Pieprzyca), po którym nastąpi dyskusja na temat współczesnego podejścia do osób neuroróżnorodnych, moderowana przez mgr Agatę Ziemiakowicz.

    „Za granicami pamięci: o demencji i innych zaburzeniach neurokognitywnych” – 23.03.24 r.

    Zakończenie Tygodnia Mózgu stanowi pokaz filmu „Ojciec” (reż. Florian Zeller), będący okazją do dyskusji na temat zagrożeń i wyzwań związanych ze starzeniem się oraz spadkiem zdolności kognitywnych, prowadzonej przez mgr Jana Gosztyłę.

    Całe wydarzenie ma na celu poszerzenie świadomości społecznej na temat mózgu, jego złożonych funkcji oraz związanych z nimi problemów. Poprzez połączenie filmów z moderowanymi dyskusjami, organizatorzy zapewniają uczestnikom interaktywny sposób przyswajania wiedzy oraz możliwość refleksji nad tematami związanymi z psychologią, psychoterapią i neurologią.

    Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do przeżycia tej fascynującej podróży w głąb mózgu. Więcej informacji dotyczących wydarzenia można znaleźć na dołączonym plakacie promocyjnym.

    Filmowy Tydzień Mózgu to nie tylko okazja do zdobycia nowej wiedzy, ale także do wymiany doświadczeń i poglądów na temat jednego z najbardziej fascynujących organów ludzkiego ciała. Przyłącz się do imprezy i odkrywaj tajemnice mózgu razem z ekspertami!

    - REKLAMA -
    - Reklama -

    Więcej artykułów

    - REKLAMA -

    Najnowsze artykuły

    - REKLAMA -
    WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com