niedziela, 23 czerwca, 2024
+

  W ramach „Akademii Zdrowia 50+”, WSIiZ zaprasza już jutro na spotkanie z prof. Jerzym Bralczykiem razem z promocją jego książki!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania serdecznie zaprasza do udziału w projekcie „Akademia Zdrowia 50+”, trwającym od 1.10.2023 r. do 30.06.2025 r. Cykl bezpłatnych wykładów i warsztatów dla osób powyżej 50 roku życia, finansowany ze środków budżetu państwa, ma na celu popularyzację nauki z zakresu prozdrowotności. W marcu odbędą się trzy wyjątkowe spotkania, zaczynając od rozmowy między Dziekanką Kolegium Mediów a prof. Jerzym Bralczykiem wokół najnowszej książki „Zdrowy język”.

  Głównym celem projektu jest ukazanie przydatności wiedzy naukowej dla osób 50+, szczególnie w kwestiach zdrowotnych i profilaktyki chorób. Pandemia koronawirusa podkreśliła znaczenie dbania o zdrowie psychiczne seniorów, dlatego projekt skupia się na rzetelnych informacjach i najnowszych badaniach. W okresie trwania projektu planowane jest 16 wykładów i 16 warsztatów z tematyki takiej jak „Zdrowie przed wszystkim”, „Aktywność 50+”, „Zdrowie psychiczne” i „Żywienie ma znaczenie”.

  Zapraszamy na otwarte wykłady, łącznie z możliwością uczestnictwa online. Najbliższe spotkanie, „Co w sercu, to na języku”, odbędzie się 14.03.2024 r. o godzinie 17:00 w auli głównej im. prof. Jerzego Chłopeckiego, czyli już jutro. Goście specjalni to prof. Jerzy Bralczyk, ceniony językoznawca, oraz dr Iwona Leonowicz-Bukała, medioznawczyni i migracjolożka.

  Spotkanie dotyczyć będzie umiejętności efektywnej komunikacji między lekarzem a pacjentem, kluczowej dla prawidłowej diagnozy i terapii. Wykład poruszy zagadnienia interpretacji terminu „zdrowie” w różnych kontekstach, z perspektywy zarówno lekarza, jak i pacjenta.

  WSIiZ zaprasza wszystkich zainteresowanych do rejestracji na warsztaty i śledzenia aktualności na stronie https://wsiz.edu.pl/dla-otoczenia/akademia-50-plus/projekt-akademia-zdrowia-50/. Niezwykłe doświadczenie i wartościowa wiedza czekają na Państwa uczestnictwo!

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com