czwartek, 2 maja, 2024
+

Stal Stalowa Wola przywiozła komplet punktów z Olsztyna

Stal Stalowa Wola wygrała w wyjazdowym spotkaniu 23 kolejki 2 ligi ze Stomilem Olsztyn. Jedyną bramkę dającą zwycięstwo Jakub Banach. Stalówka w najbliższej kolejce wraca na swoje boisko. Gdzie w najbliższą niedzielę o 19:30 podejmie KKS-em 1925 Kalisz.

W 3. minucie idealnie mogli wejść w to spotkanie gospodarze. Bartosz Florek przedarł się w okolice pola karnego Stali. Dośrodkował z prawej strony wprost na nogę Michała Karlikowskiego, który uderzył w słupek.

W 14. minucie z rzutu wolnego bezpośrednio uderzył Jakub Kowalski. Kapitan Stali uderzył wprost w Miłosza Garstkiewicza. Było to uderzenie w sam środek bramki.

W 22. minucie do zagranej piłki z głębi boiska Sebastian Strózik wycofał do Patryka Zauchy, któremu nie udało się opanować piłki na tyle, żeby zaskoczyć bramkarza. Uderzył wprost w niego.

W 27. minucie zakotłowało się pod bramką gości. Ta pomyłka w obronie mogła kosztować bardzo groźną sytuację bramkową dla Stomilu

W końcówce pierwszej połowy miało miejsce niebezpieczne zderzenie pomiędzy Mikołajem Smyłkiem a Karolem Żwirem. W wyniku zderzenia bramkarz długo nie podnosił się z boiska. Na szczęście bramkarz beniaminka 2 ligi mógł kontynuować spotkanie.

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym wynikiem.

W 65. minucie na bramkę popędził Strózik, który podał piłkę do Adama Imieli, który wycofał do Oliviera Sukiennickiego, który pojawił się na boisku po przerwie, ale piłka po jego uderzeniu wyleciała wysoko na bramką z boiska.

W 73. minucie drużyna Stali zainicjowała kontratak. Akcję rozpoczął Damian Oko, który przekazał piłkę Arkadiuszowi Ziarko, a ten z kolei zagrał w pole karne do Imieli, który uderzył po ziemi, ale jeden z obrońców Stomilu, wybił piłkę na rzut rożny.

Z rzutu rożnego piłka trafiła przed bramką, gdzie się zakotłowało, ale żaden piłkarza, ani uderzający Strózik nie zdołali pokonać Garstkiewicza

W 83. minucie z głębi boiska piłkę z rzutu wolnego dośrodkował Jakub Górski. Głębokie podanie pod bramkę zamknął uderzeniem głową uprzedzając obrońców Jakub Banach, który trafił do siatki.

Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie. W kolejnej kolejce Stal Stalowa Wola na własnym boisku podejmie KKS 1925 Kalisz. Mecz 24. kolejki odbędzie się w niedzielę o 19:30.

STOMIL OLSZTYN – STAL STALOWA WOLA 0:1 (0:0)

0:1 Jakub Banach 83.

Stomil: Garstkiewicz – Wójcik (67. Dawid Retlewski), Szabaciuk, Waleńcik, Kubáň, Karlikowski (78. Dawid Rezaeian) – Krawczun, Bezpalec (60. Iwan Brikner), Żwir, Florek (78. Daniel Pietraszkiewicz) – Kurbiel.

Stal: Smyłek -. Zaucha (71. Dominik Maluga), Kowalski (46. Jakub Banach), Oko, Furtak, Ziarko – Imiela (81. Kacper Chełmecki), Soszyński, Wiktoruk (46. Jakub Górski), Pioterczak (46. Olivier Sukiennicki) – Strózik.

żółte kartki: Bezpalec, Florek, Żwir – Zaucha, Kowalski.

sędzia: Karol Iwanowicz (Lublin); widzów: 1805.