środa, 17 kwietnia, 2024
spot_img
+

  Za nami Babski Wieczór – Nocny Bieg & Marsz Nordic Walking z okazji Dnia Kobiet w Głogowie Małopolskim

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Całe wydarzenie pod nazwą Babski Wieczór – Nocny Bieg & Marsz Nordic Walking z okazji Dnia Kobiet, polegało na podjęciu aktywności fizycznej, o późnej porze, w wyznaczonej, kilkukilometrowej trasie. Organizatorami biegu oraz marszu z kijkami – nordic walkingu – są Zawadzka Team oraz Nocny Bór Team. Tym razem całemu przedsięwzięciu przyświecał wspaniały cel – akcja odbyła się dla Fundacji Rak’n’Roll Wygraj Życie. Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy wzięli udział w imprezie. Jak opisują uczestniczki – „to był wspaniały wieczór”. Na pewno można powiedzieć, że wszyscy tego wieczoru czuli pozytywną energię, wspaniale się bawiąc i ciekawie oraz oryginalnie, przede wszystkim aktywnie spędzając czas, zwłaszcza w tym wyjątkowym dniu, jakim jest Dzień Kobiet.

  W sumie, w tej sportowej inicjatywie brało udział siedemdziesiąt osób. Uczestniczki pokonały siedem kilometrów drogi, oczywiście w szczytnym celu. Akcja #DajWłos, dla której trwała zbiórka podczas biegu na celu ma zakup peruk, powstałych z syntetycznych włosów, które otrzymają kobiety, obecnie przechodzące leczenie w placówkach onkologicznych. Wszystkie panie, które wzięły udział w nocnym biegu wspierają i oczywiście nagłaśniają całą akcję, związaną z nowotworami szczególnie u kobiet. Warto działać na rzecz poprawy jakości chorych na raka, zmieniając u wszystkich stereotypy na temat tej choroby.

  Udział w tym przedsięwzięciu był darmowy, ale tzw. wpisowe wynosiło 30 zł, które automatycznie trafiło do puszki fundacji Rak’n’Roll. Możesz dalej wspierać całą akcję, nie wychodząc z domu, klikając w link – https://zrzutka.pl/tgzzfc?fbclid=IwAR3oICbbeK2TFJUzzMi6NSOGwizct48FYG9yFLDTgLRbAvJsq94EMlpnrUo.

  Impreza zaczęła się późnym wieczorem, bo o godzinie punkt 18. Zbiórka odbyła się na parkingu przy basenie Wodnik w Głogowie Małopolskim, przy ul. Parkowej 15, piętnaście minut wcześniej, przed wystartowaniem biegu. Hasłem przewodnim akcji, było SIŁA JEST KOBIETĄ! Do tego, wszystkie kobiety wyposażyły się w latarki czołowe, wygodny, sportowy strój, oraz kijki do uprawiania sportu – nordic walking. Także wiele kobiet założyło tego wieczoru kolorowe peruki oraz świecące ozdoby, czy też dodatki, już według uznania. Pomysłodawcy imprezy, pragnęli tym sposobem oddać szaloną atmosferę, jaka unosiła się tego dnia w Głogowie. Dodajemy, że na imprezę obowiązywały zapisy.

  Fundacja Rak’n’Roll, dla której trwała zbiórka, powstała w październiku 2009 roku z inicjatywy Magdy Prokopowicz, która po swoich doświadczeniach z chorobą onkologiczną chciała pomóc innym chorym w podobnej sytuacji. Od samego początku celem organizacji było stworzenie nowej jakości w sposobie mówienia o raku w przestrzeni publicznej, przełamywanie tabu związanego z podejściem do raka w Polsce, zarażanie pozytywną energią. Stowarzyszenie organizuje poza tym wiele akcji, które mają na celu poprawienie samopoczucia szczególnie pań, u których wykryto właśnie raka. A aby poznać więcej działań tej organizacji, wejdź na stronę internetową – https://www.raknroll.pl/.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com