środa, 17 kwietnia, 2024
spot_img
+

  W Rzeszowie obchodzono 105 rocznicę śmierci płk. Leopolda Lisa-Kuli

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Uroczystości związane z obchodami 105. rocznicy śmierci płk. Leopolda Lisa– Kuli w Rzeszowie rozpoczęły się 6 marca 2024 roku (środa). Starosta Rzeszowski, Marek Sitarz, uczestniczył w ceremonii na cmentarzu Pobitno w Rzeszowie, gdzie złożył symboliczną wiązankę kwiatów przy grobie pułkownika.

  W czwartek 7 marca rozpoczęły się główne uroczystości związane z obchodami. Uroczysta Msza Święta, koncelebrowana pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Jana Wątroby – Ordynariusza Diecezji Rzeszowskiej, odbyła się w kościele pw. św. Wojciecha i św. Stanisława w Rzeszowie. Po zakończeniu mszy, uczestnicy przemaszerowali pod pomnik bohatera, gdzie odgrywany był Hymn Narodowy, odczytano apel pamięci i oddano salwę honorową na cześć bohaterów. Na maszt została podniesiona Flaga Państwowa, dopełniając ważnej chwili uroczystego wydarzenia.

  Obchody zakończyły się Apelem Pamięci oraz ceremonią złożenia wieńców. Czwartkowe uroczystości stanowiły również wyjątkową okazję do złożenia przyrzeczenia strzeleckiego przez „Orlęta” oraz do przeprowadzenia pokazu musztry paradnej z udziałem broni młodzieży JS 2021 im. płk. L. Lisa-Kuli, obejmującej defiladę pododdziałów.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com