poniedziałek, 24 czerwca, 2024
+

  To będzie największy taki Jarmark Wielkanocny, ulokowany na Rynku w Rzeszowie z ponad trzydziestoma wystawcami i mnóstwem atrakcji!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W niedzielę za ponad tydzień, 17 marca, Rzeszowski Rynek stanie się areną największego Jarmarku Wielkanocnego na Podkarpaciu, pełnego barwnych atrakcji wiosenno-wielkanocnych. W godzinach od 11 przedpołudniem do 17 popołudniu miasto zaprasza wszystkich entuzjastów tradycji świątecznych do wspólnego świętowania. Już teraz zapowiadamy, że będzie trzydzieści stoisk z dostępnymi produktami. A oprócz tego, będą też odbywały się na dużej scenie występy artystyczne, łącznie z koncertem zwieńczającym imprezę. Na dzieci czekać będzie mnóstwo ciekawych zajęć oraz atrakcji. To także idealna okazja do tego, by skosztować wielu pyszności. A to wszystko na dwa tygodnie przed Świętami Wielkanocnymi, które będziemy obchodzić w swoich domach.

  Zgromadzeni uczestnicy tego wyjątkowego dnia, miejmy nadzieję w piękną jeśli chodzi o pogodę niedzielę marca, będą mogli stworzyć przepiękne wielkanocne dekoracje do domu, które na święta pięknie przyozdobią każde wnętrze. Będą także zorganizowane zajęcia florystyczne, z wykorzystaniem kwiatów, roślin oraz ciekawych dodatków, z których stworzone zostaną ciekawe kompozycje.

  O część artystyczną zadbają dzieci z Przedszkola Logopedycznego „Gadułka”, a także dzieci z Przedszkola Publicznego Nr 43 w Rzeszowie. Wystąpią także uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 23 w Rzeszowie oraz Zespół Taneczny „Atomówki” z Rzeszowskiego Domu Kultury filia Biała. Zaśpiewa również Eliza Szopa. Zgormadzeni uczestnicy w niedzielne, marcowe popołudnie zobaczą występ Natalii Wójcik i Jacka Bachera. Zaprezentuje się również Zespół Śpiewaczy Wesołe Kumoszki. Na koniec, w godzinach od 16:15 do 17:00 koncert zagra Pablo Team.

  Dodatkowo, Janusz Pyra – Szef Kuchni Restauracji Folk, będzie pokazywał przed wszystkimi zgromadzonymi, jak przygotować kulinarne smakołyki. Do tego dostępne będzie specjalne wiosenno-wielkanocne Fotograficzne Atelier, w którym będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Koła Gospodyń Wiejskich oraz Kluby Seniora podzielą się tajemnicami smaków tradycyjnej kuchni. Od godziny 13:00, na uczestników czekać będzie żurek do spróbowania, a także specjalna strefa z dostępną do wypicia, aromatyczną kawą.

  A na maluchy czekają warsztaty z pieczenia tradycyjnych proziaków. Każdy mały uczestnik będzie mógł wykonać swojego autorstwa własne takie ciastka. Na dzieci będzie czekała również strefa warsztatów Wielkanocnych, na których wykażą się kreatywnością. Po rzeszowskim Rynku będzie krążył przebrany króliczek – wspaniała atrakcja szczególnie właśnie dla dzieci. Dodatkowo na pierwsze sto dzieci, które pojawią się w godzinach od 12:00 do 13:00 na Rynku w stroju kurczaka czekać będzie nagroda niespodzianka.

  Wszyscy będą mogli zakupić od ponad trzydziestu wystawców na przykład wyroby z dzianiny, przepiękne rękodzieło w klimacie oczywiście wiosennym oraz świątecznym, wyroby ceramiczne, swojskie powidła, pisanki, miody oraz wszelkie pszczele produkty, ręcznie wykonywane świece sojowe, wyroby dziewiarskie, stroiki świąteczne, czy też na przykład koszyki wiklinowe – idealne na święconkę.

  To druga edycja wydarzenia, którą w tym roku organizuje Miasto Rzeszów razem z Rzeszowskim Domu Kultury. Poznaj szczegółowy program imprezy!

  Program:

  11:00  rozpoczęcie

  11:30-11:50  prelekcja na temat Świąt Wielkanocnych – Stefania Buda

  11:50-12:30  występy artystyczne:

  występ artystyczny Przedszkola Logopedycznego „Gadułka”

  występ artystyczny Przedszkola Publicznego Nr 43 w Rzeszowie

  występ taneczny w wielkanocnej aranżacji w wykonaniu zespołu tanecznego „Atomówki” z Rzeszowskiego Domu Kultury filia Biała

  12:30-12:50  pokaz sztuki baristycznej latte art – Igor Kunciw

  12:50-13:00  konkurs wiedzy o Świętach Wielkanocnych z nagrodami

  13:00-14:15  pokaz kulinarny Janusza Pyry – Szefa Kuchni Restauracji Folk

  14:25-16:00  występy artystyczne:

  występ wokalny Elizy Szopy „Znaki Wielkanocy”

  występy wokalne i muzyczne uczniów Szkoły Podstawowej Nr 23 w Rzeszowie

  występ Natalii Wójcik i Jacka Bachera

  występ Zespołu Śpiewaczego Wesołe Kumoszki – Obrzędy Wielkanocne

  16:15-17:00  koncert Pablo Team

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com