sobota, 27 kwietnia, 2024
+

PGE Rysice wygrały spotkanie derbowe z  ITA TOOLS Stal Mielec

PGE Rysice Rzeszów zwyciężyły w ostatnim domowym spotkaniu fazy zasadniczej Tauron Ligi z ITA TOOLS Stal Mielec 3:0. Dzięki temu zwycięstwu zagwarantowały sobie miejsce na podium przed decydującą fazą rozgrywek. MVP sobotniego spotkania została Katarzyna Wenerska

Mecz rozpoczął się wyrównanie, jednak po akcjach Weroniki Szlagowskiej i asie serwisowym Magdaleny Jurczyk, rzeszowianki zaczęły dominować 7:4. Atakująca gospodyń Gabriela Orvosova dołożyła dwie punktowe zagrywki a po kontrze Ann Kalandadze Rysice utrzymały kontrolę nad wynikiem 13:6. Mielczanki próbowały odpowiedzieć za sprawą Katarzyny Brydy, lecz brakowało im skutecznych ataków. Gospodynie pewnie zmierzały ku zwycięstwu w premierowej partii 21:14. Rzeszowianki pierwszego seta zakończyły skutecznym blokiem 25:16.

W drugim secie Rysice kontynuowały swoją dominację. W ataku Weronika Centka prezentowała się znakomicie, jej koleżanki skutecznie blokowały, co szybko przyczyniło się do solidnej przewagi 9:3. W szeregach przyjezdnych Weronika Gierszewska i Joana Janković, próbowały odpowiedzieć, ale Stal nadal musiała gonić wynik 10:14. Po kontrze Izabeli Bałuckiej zbliżyła się nawet na 16:17, jednak Rysice utrzymały prowadzenie, a końcówka należała do nich, kontrolując to co działo się na parkiecie. Pomimo prób odrabiania strat przez Bałucką, ta część meczu zakończyła się zwycięstwem rzeszowianek 25:21.

W trzeciej odsłonie Rysice pewnie zmierzały do zwycięstwa w meczu. Orvosova prezentowała się pewnie, a rzeszowska drużyna szybko zdobyła przewagę 7:3. Mielczanki miały kłopoty z serwisem Centki, a przewaga Rysic stawała się coraz bardziej widoczna. Udane zagrania Gierszewskiej niewiele zmieniały dla Stali. Dodatkowo, asa serwisowego dołożyła Gabriela Makarowska-Kulej, a w ataku pojawiła się Julia De Paula . W końcówce siatkarki beniaminka nie znalazły sposobu na odrobienie strat, a nierówną walkę w tym secie zakończył błąd Brydy 25:15.

PGE Rysice Rzeszów – ITA TOOLS Stal Mielec 3:0(25:16, 25:21, 25:15)

Rysice: Centka, Wenerska, Orvosova, Szlagowska, Kalandadze, Jurczyk, Szczygłowska (L); De Paula, Obiała, Makarowska-Kulej, Coneo, Kowalska i Kubas (L)
    Stal: Bryda, Bałucka, Janković, Gierszewska, Kubacka, Kucharska, Pancewicz (L); Dyduła, Łyduch, Laskowska-Azab, Walczak

MVP: Katarzyna Wenerska