środa, 17 kwietnia, 2024
spot_img
+

  Już w następną niedzielę Krosno organizuje specjalny koncert, by uczcić Dzień Kobiet oraz Dzień Mężczyzn. Będą występy artystyczne!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Już 10 marca, wybierz się do Regionalnego Centrum Kultury Pogranicza w Krośnie, by wspólnie uczcić Dzień Kobiet, ale nie tylko, bo także i Dzień Mężczyzn. Tego dnia, a będzie to niedziela popołudniu – o godzinie 17:00 wystąpią dla całej zgromadzonej widowni – tancerze i tancerki z takich zespołów, jak – Kleks, Strecz, One Są Wszędzie. Ale oprócz tańca posłuchamy także wspaniałych koncertów. Na dużej krośnieńskiej scenie pojawią się wokaliści ze Studia Piosenki Swing, a także inni zaproszeni goście, co może być niespodzianką, dla wszystkich, którzy zgromadzą się tego popołudnia w centrum kultury, na sali widowiskowej.

  Co więcej, brać udział w koncercie mogą nie tylko same panie, ale też panowie, czy wszystkie dzieci, młodzież i oczywiście dorośli oraz seniorzy. Przed wstępem obowiązują bilety, które można zakupić, wchodząc na stronę internetową – https://bilety.rckp.krosno.pl/index.php/repertoire.html?id=4594. Można także je zakupić stacjonarnie, osobiście wybierając się do Krosna, na Kolejową 1 (p. 234) od poniedziałku do piątku, w godzinach  od 10:00 do 17:30, a także na godzinę przed wydarzeniem!  Wejściówki kosztują tylko 30 zł (normalny bilet) oraz 25 zł (ulgowy).

  Dzień koncertu jest szczególny. 10 marca bowiem wypada w kalendarzu Dzień Mężczyzny, a nieco wcześniej, bo 8 marca – Dzień Kobiet. Dlatego też na widownię zaproszone są nie tylko panie, ale również i płeć przeciwna – mężczyźni. To idealna okazja, żeby wszyscy uczcili te dwa wyjątkowe święta, które wypadają tylko raz do roku.

  Poznaj bliżej zespoły artystyczne, które wystąpią!

  Zespół Tańca Współczesnego Strecz

  Zespół powstał jeszcze w 2000 roku i działa przy Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza. Nad tancerzami pieczę sprawuje choreograf Sabina Wójcik-Grygolec. Na zespół składają się dwie grupy. Strecz trenuje głównie taniec współczesny. A o wysokim poziomie tej szkoły tańca świadczą liczne nagrody, medale i statuetki, które zespół w ciągu tych ponad dwudziestu lat zdążył otrzymać, prezentując piękne choreografie na festiwalach i konkursach w wielu miejscach w Polsce.

  Dziecięco-Młodzieżowy Zespół Taneczny Kleks

  Dziecięco-Młodzieżowy Zespół Taneczny Kleks to niekwestionowany nestor krośnieńskich grup tanecznych. Przez trzy dziesięciolecia sceną zespołu przewinęło się wielu utalentowanych tancerzy, tworząc barwną historię. Dla niektórych był to krótki epizod, dla innych zaś dziesięć lat pełnych tanecznej przygody.

  Studio Piosenki Swing

  Grupa ta składa się z samych utalentowanych wokalistów, a w 2022 roku obchodziła swoje 25-lecie. Studio wychowało wielu artystów, którzy dziś działają w muzycznym kierunku. Podopieczni tego zespołu z Krosna, występowali dotychczas w takich programach, jak The Voice of Poland, Szansa na sukces, The Voice Kids, Mam talent, Młodzi Giganci. Ale to nie wszystko, bo jeden z wychowanków studia piosenki – Ignacy Błażejowski robi zawrotną karierę, mając do tej pory nagranych kilka kawałków, które puszczane są w największych rozgłośniach radiowych w Polsce, m.in. piosenka „Czekam na znak”.

  Zespół taneczny „One Są Wszędzie”

  To na pewno najmłodsza z grup tanecznych Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, która powstałą w październiku, w 2021 roku. Na zajęcia chodzą do tej grupy taneczne panie powyżej 30 roku życia. A tańczą one wiele różnych styli, specjalizując się miedzy innymi w tańcu współczesnym, jazzie oraz latino. Instruktorkami są tutaj Sabina Wójcik-Grygolec, Paulina Rozenbajgier i Aleksandra Bryś.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com