środa, 17 kwietnia, 2024
spot_img
+

  Prezentujemy, jak było na targach edukacyjnych dla uczniów i absolwentów szkół oraz na targach pracy?

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W dniach 21-22 lutego br. Hala Podpromie w Rzeszowie stała się areną inspiracji i możliwości dla uczniów szkół średnich oraz tegorocznych maturzystów podczas XVIII Podkarpackich Targów Edukacyjnych EduSalon i Europejskich Targów Pracy. To wyjątkowe wydarzenie, które skupiło uwagę na potencjalnych ścieżkach edukacyjnych i zawodowych, przyciągnęło liczne publiczne i prywatne uczelnie wyższe, szkoły policealne oraz doradców zawodowych z całej Polski

  Targi, dostępne dla zwiedzających w godzinach 9:00-14:00, były doskonałą okazją do zdobycia wiedzy o różnorodnych ofertach edukacyjnych i zawodowych. Co istotne, wstęp na wydarzenie był bezpłatny, co jeszcze bardziej zachęcało do uczestnictwa.

  W ramach Podkarpackich Targów Edukacyjnych, uczestnicy mieli możliwość spotkania przedstawicieli publicznych i prywatnych uczelni wyższych, szkół policealnych oraz korzystania z wiedzy doświadczonych doradców zawodowych. Targi te stanowiły również platformę do nawiązywania kontaktów podczas XVIII Europejskich Targów Pracy WorkExpo. To połączenie stworzyło niepowtarzalną okazję dla młodych ludzi, którzy pragną zdobyć pracę po ukończeniu nauki lub zastanawiają się nad swoją ścieżką kariery zawodowej.

  Nie tylko oferta edukacyjna, ale także atrakcje towarzyszące były ważnym elementem XVIII Edycji Targów EduSalon. Seria warsztatów „Lekcje Inne Niż Zwykłe” oferowała uczniom cenne wskazówki od renomowanych instytucji edukacyjnych. Uniwersytet Rzeszowski, Politechnika Rzeszowska,WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa, oraz Boeing Poland Engineering and Technology Center zaprezentowały tematy obejmujące wybór kierunku studiów, rozwijanie możliwości na politechnice, studiowanie prawa, a także zagrożenia kryminalistyczne i perspektywy zawodowe w obszarze technologii lotniczych.

  Dodatkowo, porady psychologów były dostępne dzięki współpracy z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną nr 2 w Rzeszowie. Doradcy z tej placówki wspierali niezdecydowane osoby w określaniu preferencji zawodowych, kierunku kształcenia i wyborze uczelni. Stoisko Poradni na targach było miejscem, gdzie każdy mógł skorzystać z pomocy w procesie podejmowania kluczowych decyzji dotyczących przyszłości zawodowej.

  Podsumowując, XVIII Podkarpackie Targi Edukacyjne EduSalon i Europejskie Targi Pracy stanowiły nie tylko wspaniałą okazję do poszerzenia wiedzy edukacyjnej i zawodowej, ale także do interakcji z przedstawicielami renomowanych instytucji oraz ekspertami w dziedzinie kariery zawodowej. To wydarzenie w pełni wpisało się w misję wsparcia młodych ludzi w podejmowaniu kluczowych decyzji dotyczących ich przyszłości.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com