środa, 17 kwietnia, 2024
spot_img
+

  Weź udział w koncercie charytatywnym w Przemyślu, ze zbiórką dla Azylu dla zwierząt, który prowadzi pani Iga!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Pani Iga Dżochowska, która obecnie mieszka w Przemyślu, prowadząc tam też przytulisko dla zwierząt, przechodzi obecnie bardzo trudny czas. Na co dzień, opiekuje się ponad setką zwierząt. Azyl do tej pory prowadziła ze swoją japońską przyjaciółką – pianistką Atsuko Ogawą. Wiele środków z koncertów, występów, festiwali oraz lekcji gry na pianinie, które zarabiała Japonka wpływało właśnie na konto domu dla bezdomnych zwierzaków. A koszt utrzymania takiego miejsca szacuje się, że pochłania około 20 tysięcy zł miesięcznie. Pani Iga została, po nagłej śmierci pianistki, kompletnie bez środków na utrzymanie takiego punktu. Dlatego też, wiedząc, że jest to bardzo trudna sytuacja, będzie już niedługo zorganizowany koncert, z którego dochód przeznaczony będzie w całości na to przytulisko.

  Sam koncert charytatywny na rzecz ratowania zwierzaków, odbędzie się w Zamku Kazimierzowskim właśnie w Przemyślu, gdzie znajduje się całe to przytulisko dla zwierząt i gdzie mieszka ich opiekunka. Każdy może się wybrać na imprezę i wrzucić do puszki, ile chce. Mimo, że wstęp jest wolny, warto wesprzeć panią Igę i jej Azyl, przy najmniej teraz, w trudnym czasie oraz w bardzo ciężkiej sytuacji, w której właścicielka Azylu została.

  Na koncercie, który odbędzie się już 25 lutego i który potrwa od 17 aż do godziny 22 pojawi się i wystąpi wiele różnych zespołów. Historia pani Igi i jej przytuliska jest bardzo urzekająca. Dlatego też zgłosiło się do pomocy, do udziału w koncercie między innymi Centrum Sztuki Wokalnej. Soliści z tego zespołu wystąpią razem z Anną Czenczek – założycielką tego zespołu muzycznego. Oprócz tego, gościem, który także zaśpiewa będzie Małgorzata Boć, Jakub Prachowski oraz Duet Gajda. W czasie trwania koncertu będzie też prowadzona licytacja. A cały dochód z niej wpłynie na konto oczywiście Azylu.

  Na tę chwilę, przyjaciele oraz znajomi pani Igi, postanowili utworzyć zbiórkę, ale to nie wszystko. Cała sprawa zgłoszona była także do władz miasta. Okazało się, że chciałoby ono pomóc, ale nie ma takich możliwości ze względów prawnych.

  – Są to środki publiczne i obowiązują nas tutaj określone przepisy. W tym przypadku gdybyśmy zlecali zadanie własne gminy jakim jest zapobieganie bezdomności zwierząt musiałoby się to odbyć w formie przetargu. A do takiego przetargu mogłyby stanąć inne stowarzyszenia i organizacje.

  – informuje Wojciech Bakun, prezydent Przemyśla

  Na razie Iga Dżochowska, która dotychczas prowadziła fundację o profilu kulturalnym podjęła kroki prawne aby zmienić jej charakter.

  – W tym momencie trwa procedura rejestracji czyli przekształcania już istniejącej fundacji na fundację która ma celu ochronę prozwierzęcą i dzięki temu pani Iga będzie miała możliwość aby w sposób prawny legalny gromadzić pieniądze a potem je użytkować na rzecz właśnie zwierząt.

  – Kamila Korab, adwokat

  Miasto tłumaczy, że nie może przeznaczyć konkretnych funduszy, ale deklaruje pomoc w przygotowywaniu wniosków o fundusze zewnętrzne.

  – Takie programy są ogłaszane tutaj jak najbardziej patrząc na to, że dysponujemy pracownikami merytorycznymi, którzy na co dzień piszą wnioski, tu moglibyśmy pani Idze pomóc i szukać rozwiązania tego problemu.

  – Wojciech Bakun, prezydent Przemyśla

  Miasto deklaruje też cały czas pomoc przy adopcji zwierząt. Powstał też pomysł zorganizowania koncertu w związku z rocznicą śmierci Atsuko Ogawy. I właśnie zostanie on już niedługo zrealizowany. Jego pomysłodawcy zapraszają serdecznie wszystkich do licznego przybywania i oczywiście pomagania. Miejmy nadzieję, że przytulisko będzie dalej prowadzone i znajdą się na to fundusze.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com