środa, 17 kwietnia, 2024
spot_img
+

  Monika Szela oraz Przemysław Jaszczak chcą dalej kierować Teatrem Maska i podsumowują dotychczasową działalność

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Ze względu na trwający konkurs na dyrektora rzeszowskiego teatru „Maska”, ogłoszonego przez Prezydenta Miasta Rzeszowa, Konrada Fijołka, Monika Szela (obecny dyrektor) oraz Przemysław Jaszczak (zastępca dyrektora) chcą dalej kierować tą instytucją kultury i tak podsumowują dotychczasową działalność. Dodajemy tylko, że termin zgłoszeń kandydatów na to stanowisko kończy się 29 lutego 2024 roku, a będą one rozpatrzone do 31 maja bieżącego roku.

  A potrzebne informacje odnośnie konkursu na dyrektora, znajdują się w poniższym linku:

  https://bip.erzeszow.pl/pl/364-jednostki-organizacyjne-miasta-rzeszowa/4795-nabor-na-wolne-stanowiska-pracy/93190-prezydent-miasta-rzeszowa-oglasza-konkurs-na-kandydata-na-stanowisko-dyrektora-teatru-maska-w-rzeszowie.html?fbclid=IwAR0c5SOnclnEKfi8Jone6SiTfG-nofOz6degPfw1ZaIiVUGnnW6ZliOIavc

  W sumie, od przeszło 12 lat, teatr zaprezentował aż 50 premier, a spektakle teatralne obejrzało blisko 500 tys. widzów. W zajęciach na lekcjach teatralnych oraz na zajęciach dla dzieci Małej Akademii Teatralnej i dorosłych Atelier Teatralnego brało udział prawie 60  tysięcy uczestników takich kursów, ale to oczywiście nie wszystko.

  Teatr bardzo intensywnie angażował się w życie kulturalne Rzeszowa. Między innymi organizuje barwny, Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ożywionej Formy Maskarada, gdzie przez kilka dni w Rzeszowie grane są wyjątkowo licznie różne teatry również z całej Polski z kolorowym pochodem ulicami naszego miasta. Także załoga „Maski” angażowała się w Żródła pamięci. Szajna – Grotowski – Kantor oraz Festiwal Piosenki Carpathia.

  Poza tym, teatr ten dba o najlepszą jakość każdego z występów, a profesjonalna kadra promuje nasze miasto na różnych festiwalach, zarówno w Polsce – w Opolu czy Warszawie, ale też w poza granicami naszego kraju – w Izmirze, Ankarze, Stambule, Adanie, Berlinie czy Sapporo. Do tego, spektakle z „Maski” otrzymują wiele nagród na różnych konkursach – Klasyka Żywa: Konkurs na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej” czy „Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej”.

  Starając się wzbogacić ofertę artystyczną dla mieszkańców Rzeszowa teatr stara się pozyskiwać każdego roku dodatkowe zewnętrzne środki, a wyniosły one 4 617 026,64 zł.

  Poza tym wiele spektakli, specjalnie są przygotowane w taki sposób, by mogły je oglądać także osoby niesłyszące, czy Ukraińcy.

  Do tego Maska posiada wyremontowaną salę widowiskową oraz nowoczesne oświetlenie, profesjonalny system nagłośnieniowy. To pokazuje, że pracownikom teatru bardzo zależy na zapewnieniu wysokich standardów podczas oglądania spektakli teatralnych dla każdego widza, który siedzi na publiczności.

  Jak zapowiada cała załoga – przed nimi jeszcze wiele, wiele wyzwań. Ze względu na posiadane doświadczenie, zyskane w ciągu tych wielu lat, Monika Szela oraz Przemysław Jaszczak postanawiają zgłosić się i wystartować w konkursie na stanowisko dyrektora Teatru „Maska” w Rzeszowie i sprawować nad nim pieczę w kolejnych sezonach artystycznych.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com